PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκπαίδευση - Εισαγωγή Σπουδαστών ΑΕΝ

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13

dimitris cpt
18-01-2010, 07:50 PM
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΙΣΕΙΣ.

1 ΕΙΝΑΙ ΔΙΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΑΝΕΛΗΝΙΕΣ
2 ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΕΠΑΛ
3 ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΙΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΙΣ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΕ ΒΑΘΜΟ 13 .....ΕΧΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ!!????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

marios.sp
19-01-2010, 07:23 AM
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΡΩΤΙΣΕΙΣ.

1 ΕΙΝΑΙ ΔΙΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΑΝΕΛΗΝΙΕΣ
2 ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΕΠΑΛ
3 ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΙΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΙΣ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΕ ΒΑΘΜΟ 13 .....ΕΧΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ!!????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Φιλε καλως ηρθες,

1)Η βαση ειναι 8830(καπου εκει).
2)Πιστευω οτι ειναι το ιδιο πραγμα.
3)Φετος μπηκαν παιδια με απολυτηριο 13.Αλλα ειναι αναλογα την χρονια και την ζητηση που θα εχει η σχολη.

dimitris cpt
19-01-2010, 12:28 PM
se euxaristw poli file mu g tis ploirofories.....

episeis tha ithela na kanw alli mia erwtisi se periptwsi pou den peraseis me panelinies ......meta pigeneis k kaneis etisi me to apolitirio k an se dialexoun kalos???!!!!

marios.sp
19-01-2010, 05:05 PM
se euxaristw poli file mu g tis ploirofories.....

episeis tha ithela na kanw alli mia erwtisi se periptwsi pou den peraseis me panelinies ......meta pigeneis k kaneis etisi me to apolitirio k an se dialexoun kalos???!!!!

Κατα τον Μαιο θα βγει μια προκυρηξη.Εκει θα αναφερει αν θα παρουν παιδια με απολυτηριο.Αν παρουν θα πρεπει να πας να περασεις υγειονομικες εξετασεις και μετα να πας να κανεις τα χαρτια σου.Η διαδικασια που θα πρεπει να κανεις θα αναγραφεται στην προκυρηξη.

dimitris cpt
19-01-2010, 05:09 PM
ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ Μ !!!!

andrew-seadoo
23-01-2010, 11:57 AM
ρε παιδια ξερετε αν μπορεισ να μπεις ΑΕΝ αποκτωντας την ελληνικη υπηκοοτητα απο πολιτογραφιση?γιατι ειμαι 3 λυκειου φετος και οπως το κοβω με τη γραφειοκρατεια που υπαρχει σε κανα 1.5-2 χρονια θα εχω στα χερια μου την εληνικη υπηκοοτητα καθως δεν υπαχει και μεσο και φοβαμαι μηπως το ονειρο μου αυτο που τογουσταρω τοσο τελικα μεινει ονειρο:sad:

φανούλα
23-01-2010, 12:06 PM
ρε παιδια ξερετε αν μπορεισ να μπεις ΑΕΝ αποκτωντας την ελληνικη υπηκοοτητα απο πολιτογραφιση?γιατι ειμαι 3 λυκειου φετος και οπως το κοβω με τη γραφειοκρατεια που υπαρχει σε κανα 1.5-2 χρονια θα εχω στα χερια μου την εληνικη υπηκοοτητα καθως δεν υπαχει και μεσο και φοβαμαι μηπως το ονειρο μου αυτο που τογουσταρω τοσο τελικα μεινει ονειρο:sad:

Φίλε μου δε θέλω να σε στεναχωρέσω αλλά μάλλον (δεν είμαι σίγουρη) πρέπει να έχεις κάποια χρόνια την ελληνική υπηκοότητα ή να έχεις τον ένα γονιό Έλληνα για να μπεις.... Και πάλι όμως σου λέω πως δεν είμαι σίγουρη...θα το κοιτάξω...

andrew-seadoo
23-01-2010, 12:20 PM
καταρχην σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.εχω ρωτησει αρκετους που νομιζα πως θα μπορουσαν να με βοηθησουν αλλα κανενας δεν ηταν σιγουρος.ενας καθηγητης γνωστος μου μου ειπε πως σιγουρα θα με παρουν γιατι λεει πως εχει ελειψη και μαλιστα μου ειπε να παρω ενα τηλ απο το yen μηπως αυτοι μου βγαλουν και πιο γρηγορα την υπηκοοτητα.πηρα τηλ ολο αναμονη και τπτ αλο αλα απο την αλλη σκεφτομαι σιγα τωρα μην τρεξουν ολοι για να βοηθησουν εμενα λεσ και με εχουν και αναγκη.α ειμαι κατοικος Ελλαδας 11 χρονια δν ξερω αν αυτο παιζει ρολο

φανούλα
23-01-2010, 01:16 PM
καταρχην σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.εχω ρωτησει αρκετους που νομιζα πως θα μπορουσαν να με βοηθησουν αλλα κανενας δεν ηταν σιγουρος.ενας καθηγητης γνωστος μου μου ειπε πως σιγουρα θα με παρουν γιατι λεει πως εχει ελειψη και μαλιστα μου ειπε να παρω ενα τηλ απο το yen μηπως αυτοι μου βγαλουν και πιο γρηγορα την υπηκοοτητα.πηρα τηλ ολο αναμονη και τπτ αλο αλα απο την αλλη σκεφτομαι σιγα τωρα μην τρεξουν ολοι για να βοηθησουν εμενα λεσ και με εχουν και αναγκη.α ειμαι κατοικος Ελλαδας 11 χρονια δν ξερω αν αυτο παιζει ρολο

Λοιπόν η σχολή χρειάζεται αυτό....

"Να έχει την Ελληνική ιθαγένεια και να είναι γραμμένος/η στα μητρώα αρρένων ή Δημοτολόγια Δήμου ή Κοινότητας."

Αυτό πως γίνεται δεν ξέρω...αλλά ελπίζω να βοήθησα φίλε μου!!!
Καλή επιτυχία!!!

marios.sp
23-01-2010, 03:19 PM
Λοιπόν η σχολή χρειάζεται αυτό....

"Να έχει την Ελληνική ιθαγένεια και να είναι γραμμένος/η στα μητρώα αρρένων ή Δημοτολόγια Δήμου ή Κοινότητας."

Αυτό πως γίνεται δεν ξέρω...αλλά ελπίζω να βοήθησα φίλε μου!!!
Καλή επιτυχία!!!

Αν παρεις την Ελληνικη ιθαγενεια, και δεν εισαι γραμμενος στα μητρωα αρρενων θα πρεπει να γραφτεις.Δες εδω (http://www.cityofathens.gr/el/katoikoi/dikaiologitika/mitroa-arrenon/eggrafi).

Αλλα λογικα αν εχεις Ελληνικη ιθαγενεια εισαι γραμμενος και στα μητρωα αρρενων.

andrew-seadoo
23-01-2010, 04:34 PM
σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας και τις πληροφοριες σας.απο τη στιγμη που αποκτας την ελληνικη υπηκοοτητα αυτοματα εγγραφεσαι και στο δημο αρα αν ειναι αυτο το κριτηριο που υπαρχει στην προκυριξη πιστευω να μην αντιμετωπισω καποιο αλλο προβλημα

mark
24-01-2010, 11:22 PM
Καλησπερα σε ολους!Βασικα εχω και εγω καποιες αποριες.
Α στην σχολη μηχανικων μπαινεις κανωντας μηχανογραφικο?(ισχυει το 10%)?? εχω περιπου 12.000 μορια
Β ειμαι 24 και κατι μηνες.μπορουν να με παρουν η το χανω λογο ηλικιας??

dimitris cpt
25-01-2010, 01:58 PM
ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ Κ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΑΙ

ΕΙΜΕ Α ΛΥΚΕΙΟΥ Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΝΕΧΙΣΩ ΣΤΟ ΛΥΚΕΙΟ
.........Κ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΕ ΤΟ ΕΞΕΙΣ......ΜΠΟΡΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ <ΕΠΑΛ> ΣΕ ΤΟΜΕΑ((ΠΛΟΙΡΟΦΟΡΙΚΗΣ))Γ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΕΝΑ ΚΑΛΩ ΑΠΟΛΥΤΙΡΙΟ ....ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ????? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

marios.sp
25-01-2010, 05:12 PM
Καλησπερα σε ολους!Βασικα εχω και εγω καποιες αποριες.
Α στην σχολη μηχανικων μπαινεις κανωντας μηχανογραφικο?(ισχυει το 10%)?? εχω περιπου 12.000 μορια
Β ειμαι 24 και κατι μηνες.μπορουν να με παρουν η το χανω λογο ηλικιας??

Στην πρωτη ερωτηση σου δεν ειμαι σιγουρος να σου απαντησω.Καλο θα ειναι να παρεις στην γραμματεια καποιας ΑΕΝ ή στο Υπουργειο.

Συμφωνα με την περσινη προκυρηξη μπορουσαν να μπουν παιδια εως 26 ετων.

marios.sp
25-01-2010, 05:13 PM
ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ Κ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΑΙ

ΕΙΜΕ Α ΛΥΚΕΙΟΥ Κ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΝΕΧΙΣΩ ΣΤΟ ΛΥΚΕΙΟ
.........Κ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΕ ΤΟ ΕΞΕΙΣ......ΜΠΟΡΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ <ΕΠΑΛ> ΣΕ ΤΟΜΕΑ((ΠΛΟΙΡΟΦΟΡΙΚΗΣ))Γ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΕΝΑ ΚΑΛΩ ΑΠΟΛΥΤΙΡΙΟ ....ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ????? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπορεις να το κανεις αυτο φιλε μου.Το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να εισαι σιγουρος οτι μετα απο 2 χρονια που θα θελεις να μπεις στη σχολη ισχυει η εισαγωγη με το απολυτηριο.

dimitris cpt
25-01-2010, 05:30 PM
ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ Κ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ!!!!!!!
ΔΗΛΑΔΗ .....
ΜΠΟΡΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΕΠΑΛ
Κ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΗΤΤΕ ΠΛΟΙΡΟΦΟΡΙΚΗ Ι ΔΗΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΕΩΝ Κ ΟΤΙ Α ΕΙΝΑΙ ......ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΕ????????????????????? ΑΡΚΗ Ν Α ΒΓΑΛΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΑΘΜΟ Γ ΝΑ ΜΠΩ ΑΕΝ !!!!!

marios.sp
25-01-2010, 05:48 PM
ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ Κ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ!!!!!!!
ΔΗΛΑΔΗ .....
ΜΠΟΡΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΕΠΑΛ
Κ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΗΤΤΕ ΠΛΟΙΡΟΦΟΡΙΚΗ Ι ΔΗΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΙΣΕΩΝ Κ ΟΤΙ Α ΕΙΝΑΙ ......ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΕ????????????????????? ΑΡΚΗ Ν Α ΒΓΑΛΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΑΘΜΟ Γ ΝΑ ΜΠΩ ΑΕΝ !!!!!

Ακριβως φιλε μου.

dimitris cpt
25-01-2010, 06:07 PM
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Γ ΤΙΣ ΠΛΟΙΡΟΦΟΡΙΕΣ !!!!!!

ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΟΜΩΣ Γ ΝΑ ΕΙΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑΤΟΤΑΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΕΠΑΛ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΙΗΤΑ ΝΑΥΤΙΚΟ ΕΠΑΛ ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΚΛΑΔΟ ΘΕΛΩ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΕ ????? ΤΟ ΕΛΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΣΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΚΑΘΗΓΗΤΗ Κ ΜΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΕΠΑΛ.....ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΙ ΠΟΥ ΔΩΣΩ ΠΑΝΕΛΛΙΝΙΕΣ ΕΤΣΙ??????ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΙΡΙΟ ΟΛΛΑ ΟΚ!!!!

10000ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΣΕ ΠΡΙΖΩ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

marios.sp
25-01-2010, 06:51 PM
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Γ ΤΙΣ ΠΛΟΙΡΟΦΟΡΙΕΣ !!!!!!

ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΟΜΩΣ Γ ΝΑ ΕΙΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑΤΟΤΑΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΕΠΑΛ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΙΗΤΑ ΝΑΥΤΙΚΟ ΕΠΑΛ ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΚΛΑΔΟ ΘΕΛΩ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΕ ????? ΤΟ ΕΛΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΣΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΚΑΘΗΓΗΤΗ Κ ΜΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΕΠΑΛ.....ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΙ ΠΟΥ ΔΩΣΩ ΠΑΝΕΛΛΙΝΙΕΣ ΕΤΣΙ??????ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΙΡΙΟ ΟΛΛΑ ΟΚ!!!!

10000ΣΟΡΡΥ ΠΟΥ ΣΕ ΠΡΙΖΩ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπορεις να μπεις με απολυτηριο αν εχεις απολυτηριο απο τα εξης λυκεια:

1)Γενικά Λύκεια, από ημερήσια Επαγγελματικά Λύκεια (ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Α΄), από ημερήσια Επαγγελματικά Λύκεια (ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Β΄), και από Λύκεια άλλων τύπων.

2)Τεχνικά Επαγγελματικά Εκπαιδευτήρια (Τ.Ε.Ε.) του Ενιαίου τριετούς κύκλου σπουδών Ναυτικού και Ναυτιλιακού Τομέα ή Β΄ κύκλου σπουδών Τ.Ε.Ε. των Τομέων: Οικονομίας και Διοίκησης, Μηχανολογικού, Ηλεκτρονικού, Ηλεκτρολογικού, Κατασκευών, Χημικών Εργαστηριακών Εφαρμογών, Πληροφορικής - Δικτύων Η/Υ και Εφαρμοσμένων Τεχνών.

Δεν με πριζεις φιλε μου χαρα μου να απανταω.

dimitris cpt
25-01-2010, 07:10 PM
ΔΙΚΕ ΜΟΥ ΣΕ ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!!!!!!!! ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΠΟΡΙΑ ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΡΩΤΙΣΩ!!!!!!!!!!:D:D:D

dimitris cpt
25-01-2010, 07:23 PM
ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΟΛΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ !!!!!! ΕΠΙΔΕΙ ΕΙΜΕ ΑΠΟ ΝΙΣΗ
ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΟ ΕΠΑΛ ΠΟΥ ΕΙΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑΡΧΕΙ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΚΛΑΔΟΣ....ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ .........Κ ΕΙΜΕ ΠΟΛΥ ΠΣΙΜΕΝΟΣ ΑΝ Κ ΜΙΚΡΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΕΝ!!!!!!

marios.sp
25-01-2010, 07:36 PM
ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΟΛΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ !!!!!! ΕΠΙΔΕΙ ΕΙΜΕ ΑΠΟ ΝΙΣΗ
ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΤΟ ΕΠΑΛ ΠΟΥ ΕΙΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑΡΧΕΙ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΚΛΑΔΟΣ....ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ .........Κ ΕΙΜΕ ΠΟΛΥ ΠΣΙΜΕΝΟΣ ΑΝ Κ ΜΙΚΡΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΕΝ!!!!!!

Μην ανησυχεις.Απλα το θεμα ειναι να ισχυει η εισαγωγη με το απολυτηριο.

dimitris cpt
25-01-2010, 07:39 PM
ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ .....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΙ ΕΠΛΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝΣΕ ΕΝΟΧΚΗΣΩ ΠΑΛΙ Γ ΣΗΜΕΡΑ....!!!!!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!!!!!!:D:D:D

PALERMO
27-01-2010, 03:21 AM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΑΕΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΦΕΤΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ.ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΜΕ 9 ΚΑΙ 10.ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ 14ΑΡΙ ΚΑΙ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΟΥΝΕ ΠΕΙ.ΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΜΟΝΟ,ΝΑ ΔΗΛΩΝΑ ΟΜΩΣ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΑΕΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ???ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ?ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΡΑΞΩ ΚΑΜΜΙΑ ΧΙΟ ΚΤΛ.3 ΕΤΗ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ (ΑΣΧΕΤΟ) ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΑ ΚΤΛ. ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ,ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΣΑΓΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΤΙΣ ΑΕΝ?ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ,ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΚΑΤΙ "ΜΑΓΚΑΚΙΑ"ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ.ΜΑΓΚΙΑ ΣΑΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΗ ΠΑΛΕΨΑΤΕ.ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΥΡΑΣΑ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

marios.sp
27-01-2010, 05:37 PM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΑΕΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΦΕΤΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ.ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΠΗΚΑΝ ΜΕ 9 ΚΑΙ 10.ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ 14ΑΡΙ ΚΑΙ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΟΥΝΕ ΠΕΙ.ΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΜΟΝΟ,ΝΑ ΔΗΛΩΝΑ ΟΜΩΣ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΑΕΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ???ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΠΑΙΖΕ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ?ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΡΑΞΩ ΚΑΜΜΙΑ ΧΙΟ ΚΤΛ.3 ΕΤΗ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ (ΑΣΧΕΤΟ) ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΑ ΚΤΛ. ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ,ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΣΑΓΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΤΙΣ ΑΕΝ?ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ,ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΚΑΤΙ "ΜΑΓΚΑΚΙΑ"ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ.ΜΑΓΚΙΑ ΣΑΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΗ ΠΑΛΕΨΑΤΕ.ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΥΡΑΣΑ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Με 14 και αγγλικα ειναι ενας πολυ καλος βαθμος.Βεβαια εξαρταται και απο ποσα ατομα θα δηλωσουν.

Αρχικα,δηλωνεις ολες τις σχολες,δεν δηλωνεις μονο μια.Τις βαζεις κατα σειρα προτεραιοτητας.

Μπορεις να κανεις μεταγραφη αν υπαρχει καποιος λογος(πχ χαμηλο εισοδημα,ασθενια κλπ).

Φιλε μου,υπαρχουν οντως κοριτσια που μπαινουν και φευγουν αλλα υπαρχουν αντιστοιχα και αγορια που μπαινουν και τα παρατανε.Αν αρεσει σε καποιον σκιζεται και το παλευει.Απλα να σου υπενθυμισω οτι τα κοριτσια εχουν ενα παραπανο λογο που τα παρατανε,οτι δεν τους περνουν πολλες εταιριες.

dimitris cpt
27-01-2010, 08:14 PM
ΦΙΛΕ PALERMO (http://www.nautilia.gr/forum/member.php?u=8643) Κ ΕΣΥ ΑΠΟ ΕΠΑΛ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ Η ΑΠΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ?????

PALERMO
27-01-2010, 10:53 PM
apo eniaio lykeio aderfe....eyxaristw gia thn apanthsh kai mono.(oso afora ayto me tis gynaikes,as apasxolithoun se alla epaggelmata kai as frontisoun na ginoun kales miteres kai oxi lokatzides kai naytikoi,giati kai lokatzis ekana kai pali gelaga mazi tous)alla tha xsefygw twra. telospanton,de nomizw pantws oti to 2010 xsafnika oi mathites me 17 kai 18 tha pane aen,tha protimisoun dhmosio na xwthoun kaka ta psemata astynomies ktl. eyxaristw file

mujer_latina
27-01-2010, 11:03 PM
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΦΕΤΟΣ ΑΕΝ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ, ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΕΝΙΑΙΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ. ΒΑΘΜΟ ΕΧΩ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 15,5, ΠΤΥΧΙΟ ΑΓΓΛΙΚΩΝ. ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΚΑ ΕΧΩ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΙΣΠΑΝΙΚΑ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΛΑΜΒΑΝΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

φανούλα
27-01-2010, 11:06 PM
ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΦΕΤΟΣ ΑΕΝ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ, ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΕΝΙΑΙΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ. ΒΑΘΜΟ ΕΧΩ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 15,5, ΠΤΥΧΙΟ ΑΓΓΛΙΚΩΝ. ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΚΑ ΕΧΩ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΙΣΠΑΝΙΚΑ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΛΑΜΒΑΝΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ?

Όχι κοπελιά μου, μόνο τα αγγλικά μετράνε!!! Όλες οι άλλες γλώσσες όμως βοηθάνε μετά τη σχολή, για την πρόσληψή σου!!!

mastropanagos
27-01-2010, 11:06 PM
apo eniaio lykeio aderfe....eyxaristw gia thn apanthsh kai mono.(oso afora ayto me tis gynaikes,as apasxolithoun se alla epaggelmata kai as frontisoun na ginoun kales miteres kai oxi lokatzides kai naytikoi,giati kai lokatzis ekana kai pali gelaga mazi tous)alla tha xsefygw twra. telospanton,de nomizw pantws oti to 2010 xsafnika oi mathites me 17 kai 18 tha pane aen,tha protimisoun dhmosio na xwthoun kaka ta psemata astynomies ktl. eyxaristw file
Ο καθενας εχει δικαιωμα να μπει οπως και σε ολες τις υπολοιπες σχολες,τελειωνοντας μια ΑΕΝ δεν εχεις μονο την επιλογη να μπεις σε ενα καραβι,ανοιγονται και αλλοι οριζοντες με το πτυχιο,οπως π.χ. το λιμενικο για τις γυναικες...

1000 μορια αν εχεις lower
2000 μορια αν εχεις proficiency
Δεν μετραει καποια αλλη ξενη γλωσσα...

mujer_latina
27-01-2010, 11:08 PM
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΤΥΧΕΡΗ!

PALERMO
27-01-2010, 11:45 PM
ΑΓΑΠΗΤΕ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΝΑΝ 50ΑΡΗ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟ ΠΟΙΟΝ ΛΕΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟ ΕΤΣΙ ΣΑΝ FLASH BACK? ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΣΑΙ ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΑΥΤΙΚΟΙ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΑ ΝΑΥΤΙΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ

mastropanagos
27-01-2010, 11:47 PM
Συμφωνω σε αυτο που λες αλλα σου ειπα με το πτυχιο της συγκεκριμενης σχολης μπορει να κανεις και αλλα πραγματα εκτος απο το να εισαι πλοιαρχος η μηχανικος σε ενα καραβι...Οι περισσοτερες κοπελες εκει στοχευουν....
Και ασε να εχει και καμια κοπελα η σχολη,να ομορφαινει λιγο το τοπιο...:D:D:D

PALERMO
27-01-2010, 11:52 PM
ΟΜΟΡΦΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ,ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΕΝ ΤΟ ΤΟΠΙΟ....ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΟΣ,ΘΑΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΝΕ...ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ. ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΤΣΟΥΠ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΧΑΧΑ ΩΡΑΙΟΣ

mastropanagos
27-01-2010, 11:55 PM
Ασε να ομορφαινει,ξερω τι σου λεω,4 χρονια ειμαι εκει μεσα...:D:D
Βγηκαμε οφτοπικ ομως...:cool:

PALERMO
27-01-2010, 11:56 PM
ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΣΣΟ ΜΑΣ. ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΦΕΤΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΠΑΙΞΕ ΑΠΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΜΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΝΟΩ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟΙ ΒΑΘΜΟΙ ΚΤΛ ΣΕ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ???

mastropanagos
28-01-2010, 12:00 AM
Ημουνα μπαρκαρισμενος και δεν ειδα καθολου εισαγομενους και αποτελεσματα...Αλλα με 14αρι και αγγλικα οπως ειπες και εσυ μπαινεις ανετα...Βεβαια εξαρταται και απο τους αλλους υποψηφιους τι βαθμους εχουν,αλλα λιγοι ειναι αυτοι που μπαινουν υψηλοβαθμοι...Οποτε κατα τη γνωμη μου,don't worry...

PALERMO
28-01-2010, 12:07 AM
ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΡΕ ΒΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.ΚΟΙΤΑΖΑ ΚΑΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΣΑΓΩΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΑΝ. Α ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΕΓΩ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ,ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΜΟΥ ΠΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΑΝΘΥΠΟΠΛΟΙΑΡΧΟΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΔΟΥΛΕΙΑΣ.ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΚΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΕΣΕΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ Η' ΛΑΚΑΜΙΕΣ Η' ΦΗΜΕΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΟΡΚΟ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ 2 ΑΝΘΥΠΟΠΛΟΙΑΡΧΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΟΚΙΜΟ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑΝ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ.ΒΕΒΑΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ...ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ "ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΡΕ"

mastropanagos
28-01-2010, 12:10 AM
Οι καπεταναιοι ολοι λενε να πας μηχανικος και οι μηχανικοι λενε να πας καπετανιος,κλασσικο φαινομενο...
Κατα τη γνωμη μου αμα θες πηγαινε μηχανικος....

PALERMO
28-01-2010, 12:16 AM
ΧΑΧΑ ΕΣΥ ΟΜΟΣ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΣ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ....ΞΕΡΩ ΜΟΡΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΦΥΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΜΕ ΤΗ ΣΤΟΛΗ ΘΑ ΧΩΝΟΥΝ ΑΝΤΡΕΣ ΟΤΑΝ ΜΠΟΥΝ ΑΕΝ. ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΩΣΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΑΕΝ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑ .ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΠΗΓΑ ΣΧΟΛΗ,ΒΓΗΚΑ ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΣ,ΠΗΓΑ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ,ΔΟΥΛΕΨΑ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ,ΣΕ ΚΕΤΕΡΙΝΓΚ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ 3-4 ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΤΙΣ ΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ .... ΜΑΓΕΙΡΑΣ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΩ ΦΕΤΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΝΕ....Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΣΑΝ ΠΑΛΙΟΣ Σ ΑΥΤΑ

dimitris cpt
28-01-2010, 09:58 PM
marios.sp ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ Γ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΑΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΑΠΟ ΕΠΑΛ ΟΠΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΚΛΑΔΩ ..........ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΠΛΟΙΡΟΦΟΡΙΚΟ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ Κ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ??????http://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxoleivn/epal/229-epal-kykloi-tomeis-eidikothtes.html (http://www.nautilia.gr/forum/member.php?u=2114)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

7. Οι απόφοιτοι του τομέα Πληροφορικής εισάγονται στα τμήματα και τις σχολές της
ακόλουθης ομάδας:
- ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
- ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ
- ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
- ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
- ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ
- ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑΣ
- ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
- ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ
- ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ
- ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
- ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
- ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
- ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
- ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
- Α.Ε.Ν ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ
- Α.Ε.Ν ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
- ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥ (ΣΜΥ)- ΟΠΛΑ
- ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥ (ΣΜΥ)- ΣΩΜΑΤΑ
- ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΝΑΥΤΙΚΟΥ(Σ.Μ.Υ.Ν)
- ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ(Σ.Τ.Υ.Α)
- ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ

ayto isxuei???

marios.sp
28-01-2010, 10:45 PM
marios.sp ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ Γ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΑΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΑΠΟ ΕΠΑΛ ΟΠΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΚΛΑΔΩ ..........ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΠΛΟΙΡΟΦΟΡΙΚΟ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ Κ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ??????http://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxoleivn/epal/229-epal-kykloi-tomeis-eidikothtes.html (http://www.nautilia.gr/forum/member.php?u=2114)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

7. Οι απόφοιτοι του τομέα Πληροφορικής εισάγονται στα τμήματα και τις σχολές της
ακόλουθης ομάδας:
- ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
- ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ
- ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
- ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
- ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ
- ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑΣ
- ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
- ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ
- ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ
- ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
- ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
- ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
- ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
- ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
- Α.Ε.Ν ΣΧΟΛΗ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ
- Α.Ε.Ν ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ
- ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥ (ΣΜΥ)- ΟΠΛΑ
- ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΣΤΡΑΤΟΥ (ΣΜΥ)- ΣΩΜΑΤΑ
- ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΝΑΥΤΙΚΟΥ(Σ.Μ.Υ.Ν)
- ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ(Σ.Τ.Υ.Α)
- ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ

ayto isxuei???

Αν πας με απολυτηριο φιλε μου γινεται να πας απο οτι κλαδο και να παρεις στο επαλ.Συμφωνα με την περσινη προκυρηξη ολα τα παιδια που ηταν σε Επαλ ειτε στην Ομαδα Α ειτε στην Ομαδα Β μπορουσαν να κανουν τα χαρτια τους για τις ΑΕΝ.

Τωρα αν θες να μπεις μεσω Πανελληνιων απο Επαλ,γινεται παλι να μπεις και απο την Ομαδα Α και Ομαδα Β!

Δες αν θες την προκυρηξη και διαβασε εκει που λεει Προελευση υποψηφιων-κατανομη θεσεων και πηγαινε στην Τριτη Γενικη Κατηγορια.
Αν θες να μπεις με απολυτηριο ανηκεις εκει.Και συγκεκριμενα εκει που λεει Επαλ(Ομαδα Β).

dimitris cpt
29-01-2010, 10:55 AM
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑΠΑΡΑΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Γ ΤΗΝ ΒΟΗΘΙΑ ΣΟΥ !!!!!!!!!

marios.sp
30-01-2010, 09:45 PM
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑΠΑΡΑΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Γ ΤΗΝ ΒΟΗΘΙΑ ΣΟΥ !!!!!!!!!

Τιποτα φιλε μου οτι απορια εχεις εδω ειμαστε.

alkiviadis
30-01-2010, 11:56 PM
Οι καπεταναιοι ολοι λενε να πας μηχανικος και οι μηχανικοι λενε να πας καπετανιος,κλασσικο φαινομενο...
Κατα τη γνωμη μου αμα θες πηγαινε μηχανικος....

+++++++++φωνώ απόλυτα!!!Κ εγώ στην αρχή ψαχνόμουνα και πλέον αφού είδα και τα πράγματα μεσα απο την σχολή είμαι σίγουρος για την επιλογή μου....

Mks
01-02-2010, 08:27 PM
Γεια σας και πάλη (καλή χρόνια αν και λίγο αργά:D).

Έχω μια ερώτηση να κάνω:

Θέλω να μάθω αν αναγνωρίζετε απο τη σχολή το δίπλωμα αγγλικών TOEIC αν είναι απο Lower και πάνω.

Αξιολογείται έτσι:

Επίπεδο Γνώσης Επίπεδο Γλώσσας Βαθμός (Άριστη) (Proficiency) (905-990) Πολύ Καλή Advanced 785-900 Καλή Lower 505-780 Μέτρια Basic 405-500
Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το TOEIC αν δεν καταλάβατε: http://www.hau.gr/?i=examinations.el.toeic

Ευχαριστώ:rolleyes:

marios.sp
01-02-2010, 09:50 PM
Γεια σας και πάλη (καλή χρόνια αν και λίγο αργά:D).

Έχω μια ερώτηση να κάνω:

Θέλω να μάθω αν αναγνωρίζετε απο τη σχολή το δίπλωμα αγγλικών TOEIC αν είναι απο Lower και πάνω.

Αξιολογείται έτσι:

Επίπεδο Γνώσης Επίπεδο Γλώσσας Βαθμός (Άριστη) (Proficiency) (905-990) Πολύ Καλή Advanced 785-900 Καλή Lower 505-780 Μέτρια Basic 405-500
Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το TOEIC αν δεν καταλάβατε: http://www.hau.gr/?i=examinations.el.toeic

Ευχαριστώ:rolleyes:

Το lower και το advance αναγνωριζονται συμφωνα με την περσυνη προκυρηξη.

Oσο για το Proficiency αναγνωριζεται αυτο:
Πιστοποιητικό CERTIFICATE OF PROFICIENCY COMMUNICATION που αποκτήθηκε έπειτα από τις εξετάσεις EDEXCEL INTERNATIONALLONDONEXAMINATIONS(δεν ξερω αν εχει καποια σχεση απλα επειδη εχει το communication).

Για παραπανω πληροφοριες ριξε μια ματια στην προκυρηξη.

PALERMO
04-02-2010, 06:30 PM
ΚΥΡΙΟΙ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΝΑΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΜΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ 8. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΒΑΘΜΟ ΕΤΣΙ? ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΔΩ ΜΕ 14 ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ(ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ) ΑΝ ΠΕΡΝΑΣ ,ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΘΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣΜΕ ΤΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΑ ΦΕΤΟΣ ΑΕΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ,ΚΡΗΤΗΣ ΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ

alkiviadis
04-02-2010, 09:35 PM
ΚΥΡΙΟΙ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΝΑΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΜΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ 8. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΒΑΘΜΟ ΕΤΣΙ? ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΔΩ ΜΕ 14 ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ(ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ) ΑΝ ΠΕΡΝΑΣ ,ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΘΕΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣΜΕ ΤΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΑ ΦΕΤΟΣ ΑΕΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ,ΚΡΗΤΗΣ ΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ

Απο 11 και πάνω νομίζω στον Ασπρόπυργο..Εγώ μπήκα με κάπου 12 απολυτήριο...Απλα με απολυτήριο επειδή μπάινουν πολλοί ανεβαίνει κ ο βαθμός πρόσβασης...

Νικόλας
04-02-2010, 10:46 PM
καλά ναι παιδιά μην ακούτε τίποτα αν μπορείτε δώστε τα όλα να μπείτε με πανελλήνιες ένα 9 είναι δεν είναι και τίποτα
εγώ ο παθόν(μην πω κάτι άλλο....:rolleyes:)μου έλεγαν με 14 απολυτήριο, ρε και αγγλικά και 3τεκνος ,10000% είσαι μέσα, ναι ούυυυυυυυ το είδα
έχω και άλλα αλλά έχε χάρη που δεν μπορώ να το γράψω αλλίως θα σου λεγά εγώ:mad:

alkiviadis
04-02-2010, 10:56 PM
καλά ναι παιδιά μην ακούτε τίποτα αν μπορείτε δώστε τα όλα να μπείτε με πανελλήνιες ένα 9 είναι δεν είναι και τίποτα
εγώ ο παθόν(μην πω κάτι άλλο....:rolleyes:)μου έλεγαν με 14 απολυτήριο, ρε και αγγλικά και 3τεκνος ,10000% είσαι μέσα, ναι ούυυυυυυυ το είδα
έχω και άλλα αλλά έχε χάρη που δεν μπορώ να το γράψω αλλίως θα σου λεγά εγώ:mad:

Τι να σου πω αδερφέ δεν ξέρω πως δεν μπήκες...Εγώ με απολυτήριο 12+lower+πολυτεκνος μπήκα χαλαρά και σχετικα ψηλά σε σχέση με άλλους...Πάντως δείτε τον κατάλογο των επιτυχόντων λέει και την βαθμολογία...

Dj Punisher
05-02-2010, 09:48 PM
Γεια σας Φίλοι και Φίλες ναυτικοί....Είμαι νέος στο nautilia.gr και μαθητής της Γ' Λυκείου.θέλω να περάσω και εγώ στις Α.Ε.Ν. και έχω μερικές ερωτήσεις σχετικά με αυτά που διάβασα στο forum (Δεν ξέρω αν είναι το σωστό topic..αν δεν είναι μπορείτε να το μεταφέρετε εκεί που πρέπει :D)
1η: Με τα σημερινά δεδομένα είναι δύσκολο να περάσω με πανελλήνιες??Και παίρνω και τίποτα παραπάνω λόγω τριτεκνίας ??:confused:
2η: Αν δεν περάσω με πανελλήνιες θα καταφέρω μετά να περάσω με το απολυτήριο?? (Υπολογίζω γύρω στο 13-14). Έχω και Lower στα αγγλικά..
3η: Που μπορώ να βρω τον κατάλογο των επιτυχόντων του 2009??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι να μην σας ζάλισα :rolleyes:

GeorgeGr
06-02-2010, 02:19 AM
Γεια σας Φίλοι και Φίλες ναυτικοί....Είμαι νέος στο nautilia.gr και μαθητής της Γ' Λυκείου.θέλω να περάσω και εγώ στις Α.Ε.Ν. και έχω μερικές ερωτήσεις σχετικά με αυτά που διάβασα στο forum (Δεν ξέρω αν είναι το σωστό topic..αν δεν είναι μπορείτε να το μεταφέρετε εκεί που πρέπει :D)
1η: Με τα σημερινά δεδομένα είναι δύσκολο να περάσω με πανελλήνιες??Και παίρνω και τίποτα παραπάνω λόγω τριτεκνίας ??:confused:
2η: Αν δεν περάσω με πανελλήνιες θα καταφέρω μετά να περάσω με το απολυτήριο?? (Υπολογίζω γύρω στο 13-14). Έχω και Lower στα αγγλικά..
3η: Που μπορώ να βρω τον κατάλογο των επιτυχόντων του 2009??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι να μην σας ζάλισα :rolleyes:

1) me ta dedomena tou diavasmatos pou kaneis ehei shesi.
2) Pernas, me ta logika dedomena pou uparhoun.
3) Boreis na vreis sto www.yen.gr

Dj Punisher
06-02-2010, 11:20 AM
1) me ta dedomena tou diavasmatos pou kaneis ehei shesi.
2) Pernas, me ta logika dedomena pou uparhoun.
3) Boreis na vreis sto www.yen.gr

Υπολογίζω να βγάλω γύρω στις 9-10 χιλλιάδες απλά φοβάμαι μην μπουν πολλοί με παραπάνω βαθμό και έτσι δεν υπάρχει δυνατότητα να μπω....

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση :D

Roger Rabbit
06-02-2010, 11:28 AM
Ρε παιδιά τι αγχώνεστε;
Και να μην θέλεις να μπεις θα μπεις.-
Τοοοοοόσο εύκολο είναι..;)

Dj Punisher
06-02-2010, 11:32 AM
Ρε παιδιά τι αγχώνεστε;

Σας ευχαριστώ και ελπίζω να περάσω γιατί είναι από μικρός αυτό που θέλω :)
Μία μόνο ακόμα ερώτηση..Ξέρω πρέπει να περάσουμε κάτι υγειονομικές εξετάσεις αλλά από δημόσιο νοσοκομείο...
Μήπως πρέπει να κλείσω από τώρα ραντεβού γιατί έχω ακούσει ότι μπορεί να σε καθυστερήσουν μέχρι και μήνες :confused:

GeorgeGr
06-02-2010, 02:47 PM
Σας ευχαριστώ και ελπίζω να περάσω γιατί είναι από μικρός αυτό που θέλω :)
Μία μόνο ακόμα ερώτηση..Ξέρω πρέπει να περάσουμε κάτι υγειονομικές εξετάσεις αλλά από δημόσιο νοσοκομείο...
Μήπως πρέπει να κλείσω από τώρα ραντεβού γιατί έχω ακούσει ότι μπορεί να σε καθυστερήσουν μέχρι και μήνες :confused:

se dhmosio nosokomeio 8 vgaleis mono mia aktinografia...

ugeionomikes e3etaseis pernas sto upourgeio, pa8ologo kai of8almiatro, ka8e trith kai pempth boreis...

Boreis na 3ekinhseis na kaneis ta hartia sou apo twra.

Dj Punisher
06-02-2010, 03:21 PM
se dhmosio nosokomeio 8 vgaleis mono mia aktinografia...

ugeionomikes e3etaseis pernas sto upourgeio, pa8ologo kai of8almiatro, ka8e trith kai pempth boreis...

Boreis na 3ekinhseis na kaneis ta hartia sou apo twra.

Σας ευχαριστώ και πάλι :D

Νικόλας
06-02-2010, 03:56 PM
Ρε παιδιά τι αγχώνεστε;
αύτο ρε φίλε παλύ από του το έβγαλες ???
πίστεψεμε με τα σημερινά δεδομένα και τον αριθμό αιτήσαιων που είχε πέρσυ η ΑΕΝ πρέπει να έχεις πολύ καλό απολυτήριο για να μπείς
εκτός και αν...υπάρχει και άλλος τρόπος................

mujer_latina
06-02-2010, 06:13 PM
ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΑΣ? ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΧΘΟΥΝ ΜΕ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΠΧ ΑΥΓΟΥΣΤΟ...? ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....

PALERMO
06-02-2010, 06:41 PM
ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΗΚΕ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ 12 ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΜΗ ΜΠΗΚΕΣ ΜΕ 14??? ΡΕ ΣΕΙΣ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΤΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ''ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΜΙΣΑ ΚΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΤΙΠΟΤΑ''...

ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ ΚΑΤΙ ΤΥΧΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΝΑΣ Η 2 ΕΙΧΑΝ 18, ΚΑΝΑ 4ΑΡΙ 16 ΚΑΙ ΟΛΟΙΟ ΟΙ ΑΛΛΟΙ 14,13,12 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΟΣ...ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ :mrgreen:

φανούλα
06-02-2010, 06:59 PM
ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΑΣ? ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΧΘΟΥΝ ΜΕ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΠΧ ΑΥΓΟΥΣΤΟ...? ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ....

Είναι πολύ νωρίς ακόμα!!! Η ακτινογραφία και τα χαρτιά που χρειάζονται πρέπει να έχουν ημερομηνία μεταγενέστερη της προκύρηξης!!!

ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΗΚΕ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ 12 ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΜΗ ΜΠΗΚΕΣ ΜΕ 14??? ΡΕ ΣΕΙΣ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΤΕ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ''ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΜΙΣΑ ΚΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΤΙΠΟΤΑ''...

ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ ΚΑΤΙ ΤΥΧΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΝΑΣ Η 2 ΕΙΧΑΝ 18, ΚΑΝΑ 4ΑΡΙ 16 ΚΑΙ ΟΛΟΙΟ ΟΙ ΑΛΛΟΙ 14,13,12 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΑΟΣ...ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ :mrgreen:

Άλλο οι μηχανικοί και άλλο οι Πλοίαρχοι.......και μετά παίζουν ρόλο οι κατηγορίες......Επαλ(Ομαδα Α ή Β), ΤΕΕ, Γενικό, με δίπλωμα αγγλικών ή χωρίς, με προϋπηρεσία ή χωρίς κτλ....

haytek
06-02-2010, 07:50 PM
Ρε παιδιά γιατί τόσο άγχος ? Δηλαδή άμα κάνετε έτσι τώρα, μετά τι θα κάνετε?
Λίγη σοβαρότητα ειλικρινά :|
Κοιτάξτε ημερομηνία σημερίνη 6-2-2010 .. Η προκύρηξη θα βγει Μάιο .. Είναι ακόμα 3 μήνες .. Για το θεό δηλαδή ... Έσεις που δεν έχετε μπει ακόμα μην βιάζεστε να ρωτήσετε πράγματα που θα τα μάθετε όταν βγει η προκύρηξη..
Αυτή τη στιγμή δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα..Μόνο να ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ για να περάσετε και ούτε να κάθεστε να ψάχνεται με τι βαθμό μπορείς να μπεις..
Αυτό είναι αναλογικό , δηλαδή δεν είναι στανταρ!
Για τους υπόλοιπους που είναι ήδη σπουδαστές,καλά κάνετε και τους βοηθάτε αλλά μερικοί όπως βλέπουν κάνετε το αντίθετο.Τους ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ..
Τέλος,καλή επιτυχία στην εξεταστική σε όλους μας και καλές θάλασσες να έχουμε..
Για όσους δεν βρήκαν εταιρεία ακόμα,επικοινωνήστε με την ΠΕΠΕΝ ή ΠΕΜΕΝ αντίστοιχα καθώς και με την Ένωση Ελλήνων Εφοπλιστών..
Προηγουμένως όμως κοιτάξτε να περάσετε όσα μαθήματα μπορείτε ειδικά εσείς οι γυναικές που δεν σας έχουν σε τόσο εκτίμηση οι εταιρείες..
Είναι κρίμα να χάσετε το εξάμηνο για χαζομάρες!:rolleyes:
Αα! Και στην εξεταστική μόνο με ΣΠΟΥΔΑΣΤΙΚΉ Ταυτότητα μπορείτε να εξεταστείτε..Τουλάχιστον για την ΑΕΝ Μακεδονίας που είμαι εγω..

Roger Rabbit
06-02-2010, 08:06 PM
Ρε παιδιά γιατί τόσο άγχος ? Δηλαδή άμα κάνετε έτσι τώρα, μετά τι θα κάνετε?
Λίγη σοβαρότητα ειλικρινά :|
Κοιτάξτε ημερομηνία σημερίνη 6-2-2010 .. Η προκύρηξη θα βγει Μάιο .. Είναι ακόμα 3 μήνες .. Για το θεό δηλαδή ... Έσεις που δεν έχετε μπει ακόμα μην βιάζεστε να ρωτήσετε πράγματα που θα τα μάθετε όταν βγει η προκύρηξη..
Αυτή τη στιγμή δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα..Μόνο να ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ για να περάσετε και ούτε να κάθεστε να ψάχνεται με τι βαθμό μπορείς να μπεις..
Αυτό είναι αναλογικό , δηλαδή δεν είναι στανταρ!
Για τους υπόλοιπους που είναι ήδη σπουδαστές,καλά κάνετε και τους βοηθάτε αλλά μερικοί όπως βλέπουν κάνετε το αντίθετο.Τους ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ..
Τέλος,καλή επιτυχία στην εξεταστική σε όλους μας και καλές θάλασσες να έχουμε..
Για όσους δεν βρήκαν εταιρεία ακόμα,επικοινωνήστε με την ΠΕΠΕΝ ή ΠΕΜΕΝ αντίστοιχα καθώς και με την Ένωση Ελλήνων Εφοπλιστών..
Προηγουμένως όμως κοιτάξτε να περάσετε όσα μαθήματα μπορείτε ειδικά εσείς οι γυναικές που δεν σας έχουν σε τόσο εκτίμηση οι εταιρείες..
Είναι κρίμα να χάσετε το εξάμηνο για χαζομάρες!:rolleyes:
Αα! Και στην εξεταστική μόνο με ΣΠΟΥΔΑΣΤΙΚΉ Ταυτότητα μπορείτε να εξεταστείτε..Τουλάχιστον για την ΑΕΝ Μακεδονίας που είμαι εγω..
Ακριβώς!
Συμφωνώ σε όλα.-

haytek
06-02-2010, 08:11 PM
Ακριβώς!
Συμφωνώ σε όλα.-

Ε μα πια! Τα λέω γιατί πριν ένα χρόνο ήμουν και εγώ στη θέση τους και κάπως έτσι ήμουν .. Έπρεπε να μπω στην σχολή για να καταλάβω πως τόσο καιρό τζάμπα αγχωνόμουν για το τίποτα!

Roger Rabbit
06-02-2010, 08:16 PM
Και σε αυτό το σημείο να τους θυμίσουμε φίλε haytek αυτό το βιντεάκι:

http://www.youtube.com/watch?v=nLOlNLzTOho

Για να ξέρετε τι...... ΔΕΝ θα συναντήσετε!:cool:

haytek
06-02-2010, 08:26 PM
Χαχαχαχαχα.. Πολύ σωστός!!!!

Εγώ το διαπίστωσα ήδη..
Με πήραν τηλέφωνο από την εταιρεία Ω*****(Δεν λέω για λόγους προφανείς το πλήρες όνομα) και μου είπαν ότι με επιλέξαν για το ταξίδι..Ε από τι στιγμή που ρώτησα κάποια πράγματα για την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω,είχα δεχθεί την χειρότερη συμπεριφορά ...
Έπειτα,επειδή η εν λόγω εταιρεία διαθέτει και φορτηγά και γκαζάδικα τους ρώταω σε τι πλοίο θα με βάλουν ..Μιας και εγώ ήθελα γκαζάδικο και μου λένε χαρακτηριστικά "Σε ότι μας μείνει"".. Σαν να σου λένε δεν σε έχω ανάγκη ..
Όλα αυτά σε ένα ύφος λες και του είχα σκοτώσει κάνεναν συγγενή!

PALERMO
06-02-2010, 09:09 PM
ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΡΟΤΖΕΡ ΡΑΜΠΙΤ ΝΑ ΠΟΥΜΕ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΕΝΙΑΙΑ ΛΥΚΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΦΙΛΤΑΤΟΣ.ΜΑΣ ΑΓΧΩΝΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΟ ΧΑΧΑΧΑ :mrgreen: :mrgreen:

PALERMO
06-02-2010, 09:10 PM
ΕΝΟΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΑΠΟΡΑ ΤΗΣ ΑΔΡΙΑΤΙΚΗΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ

Νικόλας
06-02-2010, 10:19 PM
ε λοιπόν ο ΒΑΠΟΡΑΣ της αδριατικής να σου πεί ότι δεν έχει κανένα λόγο να πεί ψέματα
αν βρεθούμε σε κάποια συνάντηση θα σου ακριβώς

Roger Rabbit
06-02-2010, 10:28 PM
Για πες, για πες..

Νικόλας
06-02-2010, 10:32 PM
δεν κάνει, και πολλά είπα :mrgreen:

Roger Rabbit
06-02-2010, 10:33 PM
Ναι, μας άνοιξες τα μάτια...:cool:

Νικόλας
06-02-2010, 10:38 PM
δεν κάνει τίποτα :cool:
αλλά για λύσε μου μια απορία φέτος θα μπω στην σχολή τι λές ?:rolleyes:

alkiviadis
06-02-2010, 10:51 PM
Ναι, μας άνοιξες τα μάτια...:cool:

Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!

Michael
06-02-2010, 11:26 PM
Ελπίζω να έχεται και το ίδιο πάθος για να βγείτε αξιοπρεπώς και μεγαλοπρεπώς...!!! ;)

φανούλα
06-02-2010, 11:28 PM
Ελπίζω να έχεται και το ίδιο πάθος για να βγείτε αξιοπρεπώς και μεγαλοπρεπώς...!!! ;)

Έγραψε!!!!!!!!!!!!!!! Δεν έχω τίποτα άλλο να πω!!!!

PALERMO
07-02-2010, 02:40 AM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ...ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΝΙΚΟΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΛΕΩ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑΤΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ.ΑΠΛΑ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΜΕ ΠΟΣΟ ΜΠΗΚΕ ΦΕΤΟΣ.ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΔΩ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΟΥΜΕ ΤΟ "ΑΓΧΟΣ" ΜΑΣ Η' ΣΕ ΕΣΕΝΑ Η' ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ "ΑΣΧΕΤΟΥΣ" ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΠΩΣ ΕΝΟΕΙΣ...ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΑΝ ΣΤΙΣ ΑΕΝ ΤΕΛΙΚΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΙΑΤΡΟΙ ΤΟΥ 18 ΚΑΙ ΤΟΥ 19 ΠΑΩ ΠΑΣΟ...ΟΠΟΣ ΠΑΩ ΠΑΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ Γ*****Ν ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ.ΑΣ ΜΑΣ ΞΕ-ΑΓΧΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ...ΤΥΠΟΥ ΡΟΤΖΕΡ ΡΑΜΠΙΤ(ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΥ) ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΕ ΝΙΚΟΛΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΘΕΣ :mrgreen: :mrgreen:

PALERMO
07-02-2010, 02:52 AM
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΡΟΤΖΕΡ ΑΝ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΜΑΣ ΕΜΨΥΧΩΣΕΙΣ ΘΑ ΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ 10 ΝΤΕΠΟΝ. ΦΑΝΟΥΛΑ Σ ΕΝΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΟΥ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ "ΑΛΛΟ ΟΙ ΠΛΟΙΑΡΧΟΙ,ΑΛΛΟ ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ" ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΠΛΟΙΟΑΡΧΟΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑΝ ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ ΦΕΤΟΣ ΕΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΧΙ ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ(ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΠΑ),ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ Η ΕΙΣΑΓΩΓΗ? ΥΓ.(ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ)

alkiviadis
07-02-2010, 03:07 PM
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΡΟΤΖΕΡ ΑΝ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΚΙ ΕΣΥ ΝΑ ΜΑΣ ΕΜΨΥΧΩΣΕΙΣ ΘΑ ΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ 10 ΝΤΕΠΟΝ. ΦΑΝΟΥΛΑ Σ ΕΝΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΟΥ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ "ΑΛΛΟ ΟΙ ΠΛΟΙΑΡΧΟΙ,ΑΛΛΟ ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ" ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΠΛΟΙΟΑΡΧΟΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑΝ ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ ΦΕΤΟΣ ΕΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΧΙ ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ(ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΠΑ),ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ Η ΕΙΣΑΓΩΓΗ? ΥΓ.(ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ)

Αδερφέ οι πιο πολύ πάνε για καπεταναιοι οπότε αν θες να πας για μηχανικός θα μπεις σίγουρα..Εγώ μπήκα φέτος μηχανικών με απολυτήριο 12 και lower και χωρίς κανένα μέσο και μαλακίες...Αν το θέλεις πραγματικά μην σε αγχώνει τίποτα κάνε την προσπάθεια σου και θα δείς οτι θα τα καταφέρεις και τον Οκτώβρη θα είσαι στην σχολή...

alkiviadis
07-02-2010, 03:16 PM

Μακάρι να μην είναι απλά ο ενθουσιασμός...

PALERMO
07-02-2010, 06:28 PM
Μακάρι να μην είναι απλά ο ενθουσιασμός...

S EYXARISTW GIA THN YPOSTHRIXSH ESTW KAI S ENA SITE.KAI EYXARISTW.YIANNIS

fusi0n
07-02-2010, 06:47 PM
γεια σας παιδια και απο μενα!!!

δινω φετος πανελληνιες και ειμαι θεωρητικη κατευθυνση για αυτο δεν μπορω να μπω με πανελληνιες στις αεν... ξερω οτι πανελληνιες δεν θα γραψω καλα αλλα περιμενω απολυτηριο ενα 15 περιπου... λοουερ δεν εχω ειμαι ομως τριτεκνος... παιζει να μπω για πλοιαρχος ή μουφα ελπιζω;;;;

τα χαρτια μεχρι ποτε ειναι;

mastropanagos
07-02-2010, 06:50 PM
Ειναι ανωφελο να ρωτατε στο φορουμ αν υπαρχει περιπτωση να περασετε η οχι,δεν ειμαστε η επιτροπη του υπουργειου εδω που αποφασιζει ποιος περναει και ποιος οχι,υπαρχει ενας τροπος για να δειτε τι πιθανοτητες εχετε ο οποιος εχει υποθει ξανα και ξανα...Δειτε τα αποτελεσματα της προηγουμενης χρονιας στο site του υπουργειου για να δειτε τους βαθμους που παιζουν σε αυτους που περασαν....
Φιλικα παντα....

fusi0n
07-02-2010, 06:51 PM
ρε φιλε οκ το ξερω αλλα σκεψου οτι και μας εξαρταται η ζωη μας απο μια στιγμη... τεσπα τα χαρτια μεχρι ποτε ειναι;

mastropanagos
07-02-2010, 06:53 PM
ρε φιλε οκ το ξερω αλλα σκεψου οτι και μας εξαρταται η ζωη μας απο μια στιγμη... τεσπα τα χαρτια μεχρι ποτε ειναι;
Με συγχωρεις πολυ αλλα τη ζωη σου δεν θα σου τη καθορισουμε εμεις δινοντας σου ελπιδες,ειναι ανωφελο οπως προειπα....
Θα βγει η προκηρυξη το μαιο και τα χαρτια ειναι τον ιουλιο,μην αγχωνεσαι...

fusi0n
07-02-2010, 07:00 PM
κατι τελευταιο και σορρυ για το πριξημο... οι τριτεκνοι μπαινουν πιο ευκολα;

mastropanagos
07-02-2010, 07:01 PM
κατι τελευταιο και σορρυ για το πριξημο... οι τριτεκνοι μπαινουν πιο ευκολα;
Ναι,εχουν παραπανω λιγα μορια...

marios.sp
07-02-2010, 07:18 PM
γεια σας παιδια και απο μενα!!!

δινω φετος πανελληνιες και ειμαι θεωρητικη κατευθυνση για αυτο δεν μπορω να μπω με πανελληνιες στις αεν... ξερω οτι πανελληνιες δεν θα γραψω καλα αλλα περιμενω απολυτηριο ενα 15 περιπου... λοουερ δεν εχω ειμαι ομως τριτεκνος... παιζει να μπω για πλοιαρχος ή μουφα ελπιζω;;;;

τα χαρτια μεχρι ποτε ειναι;

Παντως αν και εισαι θεωρητικη γινεται να μπεις με πανελληνιες.

alkiviadis
08-02-2010, 09:54 PM
Παντως αν και εισαι θεωρητικη γινεται να μπεις με πανελληνιες.

Ναι αλλά σου κόβουν μόρια και το παλικάρι είπε πως δεν περιμένει να γράψει καλά...

fusi0n
08-02-2010, 10:00 PM
υπαρχει ελπιδα οεο;;;;;;;;;;

alkiviadis
08-02-2010, 10:05 PM
υπαρχει ελπιδα οεο;;;;;;;;;;

Φίλε έχουν απαντηθεί τα ερωτήματα σου πιο πάνω..Σταματήστε το spamming κ κάντε λίγη υπομονή...

Michael
09-02-2010, 11:51 PM
Βρε παλικάρια, σεβόμενος το άγχος σας και την αγωνία σας διότι και εμείς πριν απο χρόνια περάσαμε απο την ηλικία σας και τις σχολές, πέρα από τις τυπικές διαδικασίες δεν μπορεί κανείς ΄να γίνει μάντης και να προβλέψει τι θα γίνει στο μέλλον. Όταν έδωσα εγώ με 17.5 ήμουν 4ος επιλαχών! Δηλαδή φύγαν 4 κι έτσι κατάφερα και μπηκα στην σχολή. Μετά οι σχολές μπήκαν στις πανελλήνιες και πέρναγαν με βαθμό 4 και 5! Ε, αν την μια χρονιά θέλουν να πάνε στην σχολή όσοι έχουν γράψει 20, τότε η βάση θα είναι 20. Αν την αλλη χρονιά θέλουν να πάνε όσοι γράψαν 10 η βάση θα είναι 10. Ποιός ξέρει όμως τι θα συμβεί; κανείς. Πάντως καλώς ή κακώς (κατα την γνώμη μου βέβαια κακώς) τα τελευταία χρόνια οι ΑΕΝ έχουν σχετικά χαμηλές βάσεις. Συνεπώς όποιος θέλει να μπει προσπαθεί να κάνει ότι καλύτερο μπορεί και αν είναι και λίγο τυχερός θα περάσει. Αν όμως επαναπαυθεί ότι οι βάσεις είναι χαμηλές και χαλαρώσει, τότε μπορέι να βρεθεί προ της δυσάρεστης εκπλήξεως να μείνει εκτός νυμφώνος. Ακόμα και να περάσεις, αν δεν κοιτάξείς να βάλεις από την αρχή τα γερά θεμέλια ό,τι και να κτίσεις θα είναι προβληματικό. Οπότε ο καθένας κάνει ο,τι καλύτερο μπορεί και ο,τι προκύψει.
Το τι θα γίνει όμως κανεί δεν το ξέρει. Το μόνο απολύτως σίγουρο μελλοντικό γεγονός είναι ότι κάποια μέρα ή νύχτα θα πεθάνουμε (εκτός και αν μας προλάβει η δευτέρα παρουσία...!)!
Το αγχός και η αγωνία για το μέλλον μας είναι καταρχήν καλό και θεμιτό διότι δείχνει άνθρωπό που δεν είναι αδιάφορος και τεμπέλης. Πλην όμως θα πρέπει να το εκλογικέυουμε και να το χρησιμοποιούμε για καλύτερη προετοιμασία και καλύερη απόδοση ώστε να πετύχαίνουμε ολοένα και δυσκολότερους στόχους και να προοδεύουμε στην ζωή μας και να την χαιρώμαστε και κοντά μας να χαίρωνται και όσοι μας αγαπούν. Ξέχνα ποιά θα είναι η βάση. Πες πως έιναι το 20. Εσύ όμως αν πραγματικά σα αρέσει να περάσεις στην συγκέκριμένη σχολή ή όποια άλλη κατσε από τώρα και δούλεψε σκληρά για να πετύχείς αυτό που πραγματικά θέλει η καρδούλα και αργά ή γρήγορα ΄κάτι θα πετύχεις.
Εμένα μου λέγαν ότι αποκλείεται να περάσω και μάλιστα στην σχολή που ήθελα, ακόμα και όταν πήγα να καταθέσω τα χαρτιά και μου λέγαν τουλάχιστον να αλλάξω την σχολή που είχα πρώτη στην΄αίτηση. Ε, τελικά πέρασα και μάλιστα στην σχολή που ήθελα. Κάτσε και εσύ και διάβασε και αν περάσεις πέρασες, αν όχι ξαναπροσπαθείς. Να, ένας γνωστός μου έδωσε 4 φορές μέχρι που να περάσει στη ιατρική. τώρα τελείωνει το διδακτορικό του. Αλλά κάηθησε με πείσμα και μελέτησε ώσπου τα κατάφερε.
Άντε και εσεις προσπαθήστε για το καλύερο και σας εύχωμαι πως θα τα καταφέρετε!

mastropanagos
10-02-2010, 08:05 AM
Βρε παλικάρια, σεβόμενος το άγχος σας και την αγωνία σας διότι και εμείς πριν απο χρόνια περάσαμε απο την ηλικία σας και τις σχολές, πέρα από τις τυπικές διαδικασίες δεν μπορεί κανείς ΄να γίνει μάντης και να προβλέψει τι θα γίνει στο μέλλον. Όταν έδωσα εγώ με 17.5 ήμουν 4ος επιλαχών! Δηλαδή φύγαν 4 κι έτσι κατάφερα και μπηκα στην σχολή. Μετά οι σχολές μπήκαν στις πανελλήνιες και πέρναγαν με βαθμό 4 και 5! Ε, αν την μια χρονιά θέλουν να πάνε στην σχολή όσοι έχουν γράψει 20, τότε η βάση θα είναι 20. Αν την αλλη χρονιά θέλουν να πάνε όσοι γράψαν 10 η βάση θα είναι 10. Ποιός ξέρει όμως τι θα συμβεί; κανείς. Πάντως καλώς ή κακώς (κατα την γνώμη μου βέβαια κακώς) τα τελευταία χρόνια οι ΑΕΝ έχουν σχετικά χαμηλές βάσεις. Συνεπώς όποιος θέλει να μπει προσπαθεί να κάνει ότι καλύτερο μπορεί και αν είναι και λίγο τυχερός θα περάσει. Αν όμως επαναπαυθεί ότι οι βάσεις είναι χαμηλές και χαλαρώσει, τότε μπορέι να βρεθεί προ της δυσάρεστης εκπλήξεως να μείνει εκτός νυμφώνος. Ακόμα και να περάσεις, αν δεν κοιτάξείς να βάλεις από την αρχή τα γερά θεμέλια ό,τι και να κτίσεις θα είναι προβληματικό. Οπότε ο καθένας κάνει ο,τι καλύτερο μπορεί και ο,τι προκύψει.
Το τι θα γίνει όμως κανεί δεν το ξέρει. Το μόνο απολύτως σίγουρο μελλοντικό γεγονός είναι ότι κάποια μέρα ή νύχτα θα πεθάνουμε (εκτός και αν μας προλάβει η δευτέρα παρουσία...!)!
Το αγχός και η αγωνία για το μέλλον μας είναι καταρχήν καλό και θεμιτό διότι δείχνει άνθρωπό που δεν είναι αδιάφορος και τεμπέλης. Πλην όμως θα πρέπει να το εκλογικέυουμε και να το χρησιμοποιούμε για καλύτερη προετοιμασία και καλύερη απόδοση ώστε να πετύχαίνουμε ολοένα και δυσκολότερους στόχους και να προοδεύουμε στην ζωή μας και να την χαιρώμαστε και κοντά μας να χαίρωνται και όσοι μας αγαπούν. Ξέχνα ποιά θα είναι η βάση. Πες πως έιναι το 20. Εσύ όμως αν πραγματικά σα αρέσει να περάσεις στην συγκέκριμένη σχολή ή όποια άλλη κατσε από τώρα και δούλεψε σκληρά για να πετύχείς αυτό που πραγματικά θέλει η καρδούλα και αργά ή γρήγορα ΄κάτι θα πετύχεις.
Εμένα μου λέγαν ότι αποκλείεται να περάσω και μάλιστα στην σχολή που ήθελα, ακόμα και όταν πήγα να καταθέσω τα χαρτιά και μου λέγαν τουλάχιστον να αλλάξω την σχολή που είχα πρώτη στην΄αίτηση. Ε, τελικά πέρασα και μάλιστα στην σχολή που ήθελα. Κάτσε και εσύ και διάβασε και αν περάσεις πέρασες, αν όχι ξαναπροσπαθείς. Να, ένας γνωστός μου έδωσε 4 φορές μέχρι που να περάσει στη ιατρική. τώρα τελείωνει το διδακτορικό του. Αλλά κάηθησε με πείσμα και μελέτησε ώσπου τα κατάφερε.
Άντε και εσεις προσπαθήστε για το καλύερο και σας εύχωμαι πως θα τα καταφέρετε!
Πολυ σωστος...Συμφωνω απολυτα....

testakross
10-02-2010, 04:29 PM
καλησπερα παιδια
θελω να ροτησω το εξης φετοσ που τελιονω το σχολειο θελω να παω μηχανικος καραβιον για να μπω σε καποια σχολη αεν μπορω να παω μονο με το απολητυριο του λικειου?

GeorgeGr
10-02-2010, 06:09 PM
Re paidia diavaste ligo pio panw... Molis e3hgoume kapoio erwthma, postarei kapoios allos thn idia aporia me alla logia... :|

Mks
11-02-2010, 02:57 PM
καλησπερα παιδια
θελω να ροτησω το εξης φετοσ που τελιονω το σχολειο θελω να παω μηχανικος καραβιον για να μπω σε καποια σχολη αεν μπορω να παω μονο με το απολητυριο του λικειου?

An gyrhseis liges selides pisw 8a deis oti exei apanth8ei para polles fores to erwthma sou.:rolleyes:

KaptanMitsos
13-02-2010, 09:15 PM
Παιδιά καλησπέρα,

Νομίζω ότι αν διαβάσει κανείς αυτό το ''topic'' θα βρεί εξαντλητικές πληροφορίες σχετικά με το πως μπορεί να μπει κανείς στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού.

Για μένα προσωπικά το θέμα είναι να είναι κανείς να έχει ενημερωθεί σωστά και να θέλει πραγματικά να ακολουθήσει το ναυτικό επάγγελμα.

Όσο για το τι ισχύει φέτος με την εισαγωγή στις σχολές περιμένετε λίγο καιρό μέχρι να βγεί η φετινή προκύρηξη...

eliasg17
19-02-2010, 03:46 AM
Γεια..
Τον Ιουνιο τελειωσα το λυκειο με βαθμο 13.3(:?) και εχω Lower.
Δεν μπηκα ΑΕΝ το καλοκαιρι για οικογενειακους λογους.Εχω γεννηθει και μεγαλωσει στην Αυστραλια μπορω με καποιον τροπο να τους αποδειξω οτι ξερω αγγλικα χωρις να εχω το Prof?..Επισης πηρα και διπλωμα πιλοτου και καποια additional ratings και ετσι δεν πιστευω να εχω προβλημα με το Medical.Επειδη δεν ξερω και πολλα,ποτε μπορω να ετοιμαστω/γραφτω για τις ΑΕΝ και που πρεπει να παω?Ειδα οτι τον Μαιο βγαινουν τα χαρτια και τον Ιουλιο πρεπει να κανεις καποια χαρτια...Επισης εαν με δεχτουνε,θα μου δωσουν καποιο χαρτι για αναβολη απο τον στρατο γιατι τελειωνει μια που εχω μεχρι τον δεκεμβρη...αν ναι για ποσα χρονια ισχυει?...Please Help!:confused: :cry: ;)

GeorgeGr
20-02-2010, 02:04 AM
Γεια..
Τον Ιουνιο τελειωσα το λυκειο με βαθμο 13.3( και εχω Lower.
Δεν μπηκα ΑΕΝ το καλοκαιρι για οικογενειακους λογους.Εχω γεννηθει και μεγαλωσει στην Αυστραλια μπορω με καποιον τροπο να τους αποδειξω οτι ξερω αγγλικα χωρις να εχω το Prof?..Επισης πηρα και διπλωμα πιλοτου και καποια additional ratings και ετσι δεν πιστευω να εχω προβλημα με το Medical.Επειδη δεν ξερω και πολλα,ποτε μπορω να ετοιμαστω/γραφτω για τις ΑΕΝ και που πρεπει να παω?Ειδα οτι τον Μαιο βγαινουν τα χαρτια και τον Ιουλιο πρεπει να κανεις καποια χαρτια...Επισης εαν με δεχτουνε,θα μου δωσουν καποιο χαρτι για αναβολη απο τον στρατο γιατι τελειωνει μια που εχω μεχρι τον δεκεμβρη...αν ναι για ποσα χρονια ισχυει?...Please Help! :cry:

Επειδή δεν αξίζει να μπερδευτείς, μπες στο http://www.yen.gr (http://www.yen.gr/)
Η πάρε τηλέφωνο στο υπουργείο.
Good Luck ;)

Pavliaris
20-02-2010, 02:42 PM
Γεια..
Τον Ιουνιο τελειωσα το λυκειο με βαθμο 13.3(:?) και εχω Lower.
Δεν μπηκα ΑΕΝ το καλοκαιρι για οικογενειακους λογους.Εχω γεννηθει και μεγαλωσει στην Αυστραλια μπορω με καποιον τροπο να τους αποδειξω οτι ξερω αγγλικα χωρις να εχω το Prof?..Επισης πηρα και διπλωμα πιλοτου και καποια additional ratings και ετσι δεν πιστευω να εχω προβλημα με το Medical.Επειδη δεν ξερω και πολλα,ποτε μπορω να ετοιμαστω/γραφτω για τις ΑΕΝ και που πρεπει να παω?Ειδα οτι τον Μαιο βγαινουν τα χαρτια και τον Ιουλιο πρεπει να κανεις καποια χαρτια...Επισης εαν με δεχτουνε,θα μου δωσουν καποιο χαρτι για αναβολη απο τον στρατο γιατι τελειωνει μια που εχω μεχρι τον δεκεμβρη...αν ναι για ποσα χρονια ισχυει?...Please Help!:confused: :cry: ;)

Κανε υπομονη μεχρι τον μαιο-ιουνιο που βγενει η προκυρηξη και θα δεις τη χρειαζεσαι οσο για τα αλλα διπλωματα που λες για μενα καλυτερα περιμενε να βγει η προκυρηξη και μετα παρε το υπουργειο... αναβολη εμενα μου δωσανε φετος μεχρι το 2018!

bookmaker7
24-02-2010, 01:21 AM
Παιδιά καλησπέρα σας, έχω μια ερώτηση : έχω γεννηθεί τον Αύγουστο του 1983 θεωρητικά στην προκήρυξη του Μαΐου 2010 θα είμαι 26 ετών και 9 μηνών στην προκήρυξη του 2009 λέει « Για όλες τις κατηγορίες υπάρχει όριο ηλικίας εισαγωγής να μην έχει συμπληρώσει το 26ο έτος της ηλικίας ή 1-1-1983 και μετά γεννηθείς » αν ισχύει αυτό το όριο ηλικίας για το έτος 2010 εγώ αποκλείομαι που δεν θα έχω κλείσει τα 26 ακόμα;

Υ.Γ. έχω εκπληρώσει Στρατιωτικές Υποχρεώσεις κερδίζω κάποιο έτος έτσι όσον αφορά το όριο ηλικίας?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

pipis mag
24-02-2010, 10:53 AM
etsi pes t r 8anasaki;)

PALERMO
03-03-2010, 12:43 AM
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΕΓΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΤΙΚΑ ΤΥΠΑΚΙΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ(ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΕΒΑΛΑ ΔΕΥΤΕΡΕΣ) ΕΙΜΑΙ 24 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΧΟΥΝΕ ΠΕΙ ΚΤΛ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΕΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΜΟΥ...ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ LOWER ΠΑΙΖΩ ΜΠΑΛΛΑ ΣΤΑ 12.500 ΜΟΡΙΑ. ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ Η ΑΕΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΚΟΝΤΡΑ ΑΠ ΟΤΙ Η ΑΕΝ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΕΙΔΗ (ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙ ΟΣΟΥΣ Μ ΕΧΟΥΝ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΗΘΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ) ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ/Α ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕ ΦΕΤΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ Α-Λ-Λ-Α ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΕΠΑΙΞΕ ΦΕΤΟΣ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΚΤΛ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΤΑΤΟΙ.ΓΙΑΝΝΗΣ

alkiviadis
03-03-2010, 02:02 AM
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΕΓΩ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΤΙΚΑ ΤΥΠΑΚΙΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΕΣ(ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΕΒΑΛΑ ΔΕΥΤΕΡΕΣ) ΕΙΜΑΙ 24 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΧΟΥΝΕ ΠΕΙ ΚΤΛ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΕΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΜΟΥ...ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ LOWER ΠΑΙΖΩ ΜΠΑΛΛΑ ΣΤΑ 12.500 ΜΟΡΙΑ. ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ Η ΑΕΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΚΟΝΤΡΑ ΑΠ ΟΤΙ Η ΑΕΝ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΠΕΙΔΗ (ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙ ΟΣΟΥΣ Μ ΕΧΟΥΝ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΗΘΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ) ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ/Α ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕ ΦΕΤΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ Α-Λ-Λ-Α ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΕΠΑΙΞΕ ΦΕΤΟΣ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΚΤΛ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΤΑΤΟΙ.ΓΙΑΝΝΗΣ

Μπήκα με περίπου ίδιο βαθμό με σένα..Η πρόσβαση θα είναι μια χαρά τα πράγματα μέσα είναι κάπως διαφορετικά και δυσκολεύουν ειδικά όταν έχεις άτομα στο τμήμα που μπήκαν για να περάσουν τν ώρα τους και σου κάνουν μια τάξη μπου***λο μη μπορώντας να παρακολουθήσεις..Και μετά που δεν ξέρουν πως έγινε και κόπηκαν ενώ ήταν τόσο καλοί τα ρίχνουν στον καθηγητή..Χειρότεροι βέβαια είναι τα κομματόσκυλα που κάνουν 1 μήνα μάθημα και απουσιές δεν παίρνουν αλλά αυτοί ανήκουν σε άλλη κατηγορία που δεν θα αναλύσω εδώ...

PALERMO
03-03-2010, 01:30 PM
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ 'ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...Η ΕΙΣΑΓΩΓΗ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ,ΤΟ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΥΑΛΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ 24 ΚΙ ΑΛΛΟ ΣΤΑ 18 ΚΑΙ ΣΤΑ 19...Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ....ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ...

alkiviadis
03-03-2010, 06:25 PM
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ 'ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...Η ΕΙΣΑΓΩΓΗ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ,ΤΟ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΥΑΛΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ 24 ΚΙ ΑΛΛΟ ΣΤΑ 18 ΚΑΙ ΣΤΑ 19...Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ....ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ...

Δεν μπορεί να είναι έτσι αδερφέ,έτσι είναι δυστυχώς..Δεν είναι θέμα ηλικίας αλλά θέμα ανεκτικότητας..Εγώ απλά δεν μπορώ να ανεκτώ την αδικία και την παρατυπία αυτή και τους κράζω...Τα λέμε μέσα απ'την σχολή του χρόνου λοιπόν πρώτα ο θεός...

tommy
06-03-2010, 11:38 PM
Παιδιά καλησπέρα σας! Μέχρι ποιο βαθμό μυωπίας είναι το όριο για να περάσεις (αν υπάρχει) σε σχολή;

marios.sp
07-03-2010, 10:13 AM
Παιδιά καλησπέρα σας! Μέχρι ποιο βαθμό μυωπίας είναι το όριο για να περάσεις (αν υπάρχει) σε σχολή;

Για τους πλοιαρχους ειναι: 4/10-4/10 ή 5/10-3/10(χωρις γυαλια) και 7/10-7/10(με γυαλια)

Για τους μηχανικους ειναι: 2/10-2/10(χωρις γυαλια) και 6/10-6/10(με γυαλια)

Αυτα θα τα καταλαβει ο οφθαλμιατρος σου.Παντως αν εχεις μυωπια καλο θα ειναι να κανεις επεμβαση λειζερ.

tommy
07-03-2010, 02:01 PM
Για τους πλοιαρχους ειναι: 4/10-4/10 ή 5/10-3/10(χωρις γυαλια) και 7/10-7/10(με γυαλια)

Για τους μηχανικους ειναι: 2/10-2/10(χωρις γυαλια) και 6/10-6/10(με γυαλια)

Αυτα θα τα καταλαβει ο οφθαλμιατρος σου.Παντως αν εχεις μυωπια καλο θα ειναι να κανεις επεμβαση λειζερ.

Ευχαριστώ πολύ! :)

dimitris cpt
08-03-2010, 03:02 PM
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ...ΛΟΙΠΟΝ.....ΕΙΜΕ Α ΛΥΚΕΙΟΥ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΝΑΥΤΙΚΟ ΕΠΑΛ....ΜΠΟΡΩ Η ΟΧΙ ΓΤ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΑΞΗ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΕΠΑΛ.......ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

r3dman
15-03-2010, 04:44 PM
Paides, sorry an ginomai ligo akiros (kai ligo ektos xronou) alla twra exw mpei stis A.E.N aspropyrgou. Diavasa polles apantiseis-apopseis kai to eksis pou me problimatise pou lene merikoi (an kai auto thelw na kanw k egw ) einai to na doulepseis gia ligo kairo stin thalassa, na pareis ta diplwmata sou kai na bgeis stis steria. Kai edw erxete i aporia mou : ws ti mporeis na statheis stin steria kai pou mporei na brei antikrisma to ptyxio sou (kurios gia mixanikos me endiaferei).

an tha mporouse na apantisei kapoios stin erwtisi mou tha tou eimai eugnomon!
Euxaristw ek twn prwterwn.

file mou otan teleiwseis thn sxolh me to kalo tha mporeis na dwseis gia na mpeis sto limeniko katarxhn.meta an taksidepseis k pareis diplwmata k tetoia k thes na bgeis sthn steria tha mporeis na doulepseis k se mhxanourgeio san mhxanikos k sthn deh k sthn purosbestikh k se diafores alles dhmosies yphresies.

tommy
08-04-2010, 05:39 PM
Καλησπέρα και πάλι μετά από καιρό και Χρόνια Πολλά!
Έχω μία απορία σε σχέση με τις αρμοδιότητες και τις υποχρεώσεις που έχει ένας πλοίαρχος. Δηλαδή αυτό που ρωτάω είναι ότι αφού πάρει τις θεωρητικές γνώσεις από την σχολή μέσω μαθημάτων όπως Φυσική, Μαθηματικά κ.λπ., στην πρακτική (δηλ. στο πλοίο) πως βρίσκουν εφαρμογή όλα αυτά; Προφανώς ο Καπετάνιος δεν θα έχει ίδιες υποχρεώσεις με τον Δόκιμο, αλλά για αυτό ρωτάω...!! :) O κάθε ''βαθμός'' τι πρέπει να κάνει εντός πλοίου;
Διάβασα πολλά posts για αυτό το θέμα στο forum, αλλά δεν κατατοπίστηκα και τόσο...!! Διάβασα κάτι για γέφυρες κ.λπ., αλλά επειδή είμαι μαθητής λυκείου ακόμα δεν το κατέχω και τόσο το συγκεκριμένο ''άθλημα'' και τις ορολογίες του και γι' αυτό θα ήθελα… αν μου τα εξηγήσει κάποιος να μου τα πει κάπως απλά...!! :D

Ευχαριστώ για την ώρα σας και συγγνώμη για την απορία, αλλά ψάχνομαι, επειδή θέλω πολύ να ακολουθήσω τον συγκεκριμένο τομέα, αλλά θέλω να ξέρω στο περίπου και τι με περιμένει...!! :D

PALERMO
08-04-2010, 05:51 PM
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ Η ΦΕΤΙΝΗ?

leodint63
08-04-2010, 11:00 PM
Καλησπέρα και πάλι μετά από καιρό και Χρόνια Πολλά!
Έχω μία απορία σε σχέση με τις αρμοδιότητες και τις υποχρεώσεις που έχει ένας πλοίαρχος. Δηλαδή αυτό που ρωτάω είναι ότι αφού πάρει τις θεωρητικές γνώσεις από την σχολή μέσω μαθημάτων όπως Φυσική, Μαθηματικά κ.λπ., στην πρακτική (δηλ. στο πλοίο) πως βρίσκουν εφαρμογή όλα αυτά; Προφανώς ο Καπετάνιος δεν θα έχει ίδιες υποχρεώσεις με τον Δόκιμο, αλλά για αυτό ρωτάω...!! :) O κάθε ''βαθμός'' τι πρέπει να κάνει εντός πλοίου;
Διάβασα πολλά posts για αυτό το θέμα στο forum, αλλά δεν κατατοπίστηκα και τόσο...!! Διάβασα κάτι για γέφυρες κ.λπ., αλλά επειδή είμαι μαθητής λυκείου ακόμα δεν το κατέχω και τόσο το συγκεκριμένο ''άθλημα'' και τις ορολογίες του και γι' αυτό θα ήθελα… αν μου τα εξηγήσει κάποιος να μου τα πει κάπως απλά...!! :D

Ευχαριστώ για την ώρα σας και συγγνώμη για την απορία, αλλά ψάχνομαι, επειδή θέλω πολύ να ακολουθήσω τον συγκεκριμένο τομέα, αλλά θέλω να ξέρω στο περίπου και τι με περιμένει...!! :D

Θα προσπαθήσω να απαντήσω το ένα σκέλος της ερώτησης σου.Οι θεωρητικές γνώσεις που αναφέρεις, οι παρεχόμενες δια μέσου των μαθημάτων της φυσικής,της χημείας,των μαθηματικών,αλλά και των μαθημάτων που σχετίζονται με την γλώσσα,όπως και των λοιπών μαθημάτων πχ της μουσικής και της ζωγραφικής,είτε παρέχονται στην δευτεροβάθμια είτε στην τριτοβάθμια εκπαίδευση,κυρίως έχουν σκοπό να δώσουν στον μαθητή κάποια ερεθίσματα,και αν ο ίδιος επιθυμεί,να τον βοηθήσουν ο εγκέφαλος του και η ψυχή του να αναπτυχθούν προς το βέλτιστο.Με την φυσική και την χημεία θα μάθεις να αντιλαμβάνεσαι το περιβάλλον στο οποίο λειτουργείς και με τα μαθήματα της γλώσσας θα μάθεις να εκφράζεσαι ορθά,να κατανοείς τι διαβάζεις ,να γίνεις καλός χειριστής του λόγου και να μπορεις να ανακαλύπτεις ένα κεκαλυμμένο νόημα σε ένα ποιοτικό κείμενο.Στην δε τριτοβάθμια εκπαίδευση θα λάβεις και πιο εξειδικευμένες επαγγελματικές γνώσεις,εστιασμένες στο αντικείμενο που έχεις επιλέξει.Μή ψάχνεις λοιπόν να βρείς αν έχει εφαρμογή πχ η φυσική που μαθαίνεις σε κάποιο χώρο εργασίας.Σε ελάχιστους χώρους εργασίας έχει εφαρμογή η κίνηση ηλεκτρονίου σε ηλεκτρομαγνητικό πεδίο.Ολα αυτά θα σου σταθούν σαν υπόβαθρο να μπορείς να βελτιώσεις τουλάχιστον την επαγγελματική σου υπόσταση πολύ πιο εύκολα από τον μαθητή ο οποίος ποτέ δεν έδωσε βάση σε τίποτα.

kostaschlomos
09-04-2010, 02:26 PM
γεια σας ειμαι ο κωστας ειμαι 18 πειγενω στην 2λεικιου(επαλ) με ειδικοτητα μηχανηκος αυτ/των και θα ηθελα την γνωμη σας. σηζητατε για ατομα στην ηλικια μου που πειγενουν σε καποια σχολη α.ε.ν. λογο το οτι οι βαθμοι του δεν μπορουν να τους πανε σε καποια αλλη σχολη. εγω αφου εμηνα στην ιδια ταξη αλλαξα τηνσχεση μου με τα μαθηματα και τωρα βγαζω 16,3. μου αρεση να ασχολουμε με αμαξια και ειδηκα να μαθενω για το πως να τα βελτιωσω αλλα επιδη ειμαστε σε ενα μικρο σε πλιθησμο κρατος και οικονομηκη κριση σημενη οτι δεν θα εχω στο μελλον δουλεια αρα και χρηματα στην τσεπη και επιδης ξερω πως ειναι να μην εχεις μια ανεση οικονομηκη ετσι αποφασησανα σπουδσω στην α.ε.ν. χανιων μηχανηκος τι εχετε να μου πειτε εσεις που ειστε ναυτικοι την γνωμη σας με την αποφαση μου ευχαριστω πολυ:)

tommy
09-04-2010, 07:13 PM
Πρώτα απ' όλα σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις!:D

Η ερώτησή μου όμως όσον αφορά τα μαθήματα... δεν ήταν για τα μαθήματα της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, διότι όπως μας λένε και οι καθηγητές στο λύκειο μαθαίνουμε τις γενικές γνώσεις που μπορεί όπως είπες κι εσύ να μη μας βοηθούν στο επάγγελμα που θα επιλέξουμε, αλλά γενικότερα μας βοηθούν να έχουμε μία σφαιρική σκέψη! Αυτό για κάποιους είναι καλό, αλλά υπάρχουν και άλλοι που λένε ότι δεν τους ενδιαφέρουν π.χ. τα αρχαία ελληνικά, γιατί μπορούν να μάθουν νέα ελληνικά και από το μάθημα της έκφρασης-έκθεσης χωρίς να έχουν αυτές τις πολυπόθητες βάσεις από τα αρχαία!

Παρ' όλα αυτά όμως εγώ αυτό που ρώτησα ήταν κυρίως για τα μαθήματα που διδάσκονται μέσα στην σχολή και για αυτό ανέφερα μόνο Φυσική και Μαθηματικά, διότι εγώ π.χ. θέλω να ακολουθήσω το επάγγελμα του πλοιάρχου και όχι του Μηχανικού ο οποίος κάνει και το μάθημα της Χημείας. Πάντως σίγουρα η απάντησή σου ήταν χρήσιμη για όλους τους εφήβους που νομίζουν ότι μπορούν να τα γράψουν όλα στα παλιά τους τα παπούτσια και μετά να προκόψουν μέσα στην οποιαδήποτε σχολή. Άλλωστε αυτό θα ήταν αδικία και για όλους τους άλλους που είτε τόσα χρόνια είναι άριστοι, είτε και για αυτούς που προσπαθούν αξιοπρεπώς και όχι απλά για να περνάνε τις τάξεις.:p

Ευχαριστώ πολύ!:D

leodint63
09-04-2010, 08:40 PM
Τα μαθήματα τα οποία διδάσκονται μέσα στην σχολή,ορισμένα είναι πιο εξειδικευμένα και περισσότερο εστιασμένα στο επαγγελματικό αντικείμενο και άλλα όπως αναφέρεις τα μαθηματικά και η φυσική είναι πιο γενικά και αόριστα.Στόχο όμως έχουν και αυτά να αποτελέσουν ένα υπόβαθρο γνώσεων,να αποκτήσεις ένα ανεκτό επίπεδο θετικών γνώσεων,και αν εσύ το επιθυμείς,να αξιοποιήσεις τα δοθέντα ερεθίσματα και να κατανοήσεις ευκολότερα από άλλους τις τεχνολογικές προκλήσεις τις οποίες θα συναντήσεις,να μπορείς να αφομοιώνεις ευκολότερα τις νέες τεχνολογίες και να εκτελείς την αποστολή σου περισότερο αποδοτικά.Στον εργασιακό χώρο ενός πλοίου,για την ειδικότητα του Πλοιάρχου όπου αναφέρεσαι, δεν πρόκειται να σου ζητήσει κανείς να αναλύσεις τις τυχον αρμονικές ενός ηλεκτρικού παλμού.Δεν είναι όμως προς όφελος σου να κατέχεις στοιχειώδεις γνώσεις ηλεκτρισμού?

tommy
10-04-2010, 12:06 AM
Χρήσιμο για την δουλειά μου δεν ξέρω αν θα μου φανεί ποτέ, αλλά για εμένα προσωπικά ίσως να είναι. Πιστεύω ότι γενικότερα από παντού πρέπει να έχουμε κάποιες γνώσεις, αλλά γενικές γνώσεις και όχι πολύ αναλυτικά αν δεν θα μας χρειαστούν! :) Ας πούμε... κάποιες βασικές ιατρικές γνώσεις που παίρνεις στην σχολή... πιστεύω πως χρειάζονται για διάφορα που μπορούν να συμβούν μέσα σε ένα πλοίο, αλλά η ζωγραφική που προανέφερες σε ένα προηγούμενο post δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε να βοηθήσει έναν σαν εμένα που δεν έχει κι ούτε θέλει να ασχοληθεί ποτέ με το ''πινέλο'', αλλά και γενικότερα έναν υποψήφιο πλοίαρχο.:p

leodint63
10-04-2010, 10:52 AM
Πόσο θα εμβαθύνεις σε κάθε γνωστικό αντικείμενο,εξαρτάται αποκλειστικά από εσένα.Για το θέμα του μαθήματος της ζωγραφικής σου απήντησα νωρίτερα.Δεν το έβαλε τυχαία το υπουργείο παιδείας ως μάθημα.Εχει σαν σκοπό,αν εσύ έχεις κάποια κλίση στην ζωγραφική,να την ανακαλύψεις και να την καλλιεργίσεις,έχει σαν σκοπό αν πάλι εσύ θέλεις να εμβαθύνεις λίγο και σε λίγο πιο ώριμη ηλικία να είσαι σε θέση να καταννοείς έναν υπερρεαλιστή ζωγράφο.Εχει σαν σκοπό να σου προκαλέσει μιά ψυχική ανάταση.Είναι επίσης ένας βασικός τρόπος εκπαίδευσης και εξάσκησης του μυαλού.Το να συλλάβεις νοητικά μιά εικόνα,να υπολογίσεις πως θα την αποτυπώσεις έστω σε ένα κομμάτι χαρτί,μέσα σε ποιό χρονικό περιθώριο,μέχρι το τελικό αποτέλεσμα το οποίο θα παρουσιάσεις είναι όλα αυτά μια διαδικασία δεξιοτεχνίας.Εχει επίσης σαν σκοπό να βοηθήσει τον μαθητή να ανακαλύψει το ωραίο,το καλαίσθητο και την χαμένη στην σημερινή εποχή αρμονία.Εχει σαν σκοπό να μας δώσει άλλη μία επιλογή στην ζωή μας,αυτήν της ποιότητας.Οπωσδήποτε μπορείς να κάνεις τον δόκιμο και μετέπειτα τον πλοίαρχο έχοντας αντιληιφθεί την ζωγραφική απλώς ως "πινέλο" και την μουσική ως "ήχους".Δεν ξέρω αν συμφωνείς με τα ανωτέρω.

tommy
10-04-2010, 04:13 PM
Το πινέλο... το έβαλα σε εισαγωγικά για να μη το πάρεις όπως το πήρες!:D

Δεν αντιλαμβάνομαι την ζωγραφική ως πινέλο, αλλά ως κάτι πολύ ωραίο και ενδιαφέρον για λόγους που προανέφερες, αλλά για αυτούς που ενδιαφέρονται για την ζωγραφική και όχι για όλους, διότι όλοι οι άλλοι που δεν θέλουμε να ασχοληθούμε με την ζωγραφική θα μπορούσαμε να μάθουμε όλα αυτά που είπες χωρίς να είναι μάθημα στο σχολείο που μεταξύ μας κιόλας δεν διδάσκεται και πολύ σωστά! Απλά σου μαθαίνουν κάποιες τεχνικές ζωγραφικής χωρίς ουσιαστικά να σε φέρνουν κοντά στην ζωγραφική ως τέχνη, αλλά ως ένα απλό, καθημερινό και βαρετό μάθημα που εκτός του ότι δεν σε ενδιαφέρει... λερώνεις και τα χέρια σου με μπογιές μόνο και μόνο για να αποδείξεις στον οποιοδήποτε καθηγητή η καθηγήτρια ότι προσπαθείς ακόμα και αν δεν σου αρέσει.;)Ελπίζω να καταλαβαίνεις τον συνειρμό μου.

Όσο για το μάθημα της μουσικής... επίσης δεν στο σχολείο δεν σε φέρνουν κοντά στην ουσία και τα συναισθήματα που σου προκαλεί η οποιαδήποτε μουσική, αλλά σε φέρνουν κοντά στο μάθημα μουσική μαθαίνοντάς σε απλά την ιστορία του Μπαχ, του Μότσαρτ και όλων των άλλων...!

Πέρα από όλα αυτά που ουσιαστικά δεν είναι και εντελώς off-topic, γιατί συζητάμε για την εκπαίδευση των μελλοντικών πλοιάρχων - μηχανικών... πιστεύω ότι ένας πλοίαρχος ή μηχανικός δεν θα κριθεί στο επάγγελμά του αν θα ή ΔΕΝ θα ξέρει την 7η συμφωνία του Μότσαρτ, αλλά αυτό ίσως να είναι κριτήριο μόνο και μόνο για μία τυχαία συζήτηση που θα τεθεί αυτό το θέμα μεταξύ της παρέας του οποιουδήποτε ατόμου είτε είναι πλοίαρχος είτε οποιουδήποτε άλλου επαγγέλματος!

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων... δεν είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι μαθήματα όπως Καλλιτεχνικά, Μουσική κ.λπ. πρέπει να καταργηθούν από την δευτεροβάθμια εκπαίδευση, αλλά είμαι από αυτούς που δεν νομίζουν ότι είναι τόσο μα τόσο απαραίτητα τα συγκεκριμένα μαθήματα για το επάγγελμα του πλοιάρχου, αλλά ίσως να είναι σημαντικά για τον οποιοδήποτε άνθρωπο όσον αφορά τον κοινωνικό του περίγυρο και όχι το επάγγελμά του... εκτός κι αν είναι ζωγράφος, μουσικός κ.λπ. κ.λπ. που σίγουρα του χρειάζονται και για το επάγγελμά του.

Ελπίζω πως τώρα συμφωνούμε έχοντας την άποψη μου πιο αναλυτικά!!:D

leodint63
11-04-2010, 01:35 AM
Βεβαίως και συμφωνώ με την άποψη σου.Δεν πρόκειται ποτέ να σε κρίνουν για τις γνώσεις σου γύρω από τις καλές τέχνες ούτε στο ναυτικό επάγγελμα αλλά ούτε και σε κάποιο άλλο.Στο επάγγελμα πού σκέφτεσαι να σταδιοδρομήσεις το ενδιαφέρον στρέφεται γύρω από το πρωτάθλημα και από διάφορες αρχέγονες ενασχολήσειςτου ανθρώπινου είδους όπως το κυνήγι και το πως δολώνουν παραγάδια.Ενίοτε δε και με το τι παρασκευάζει ο μάγειρας του πλοίου.Ετσι λειτούργησε και λειτουργεί επί δεκαετίες ολόκληρες ο συγκεκριμενος κλάδος στην Ελλάδα και βρίσκεται σήμερα στην θέση του να διαφημίζει ένα τεράστιο τοννάζ και ένα μεγάλο αριθμό πλοίων.Δυστυχώς από τις διαφημιστικές εκστρατείες λείπει το θέμα της ποιότητος.Σαφέστατα μπορείς να θεωρηθείς ως πλοίαρχος με επαγγελματική επάρκεια κατέχοντας μόνο στείρες γνώσεις,αυστηρά εστιασμένες στο αντικείμενο σου καί έχοντας ένα αποδεκτό κοινό νου.Οποιαδήποτε όμως πρόσθετη γνώση,έστω για να είναι χρήσιμη σε μια συζήτηση στον κοινωνικό σου κύκλο,συνεισφέρει στην δική σου εγκύκλια μόρφωση και επέτρεψε μου να συνεχίσω να πιστεύω ότι υπάρχει θετική επίδραση και στον επαγγελματικό τομέα.

tommy
11-04-2010, 03:10 AM
Εννοείται πως τον βοηθάνε τον οποιοδήποτε και οι γενικές γνώσεις, γιατί όπως προείπα οι βασικές γνώσεις από όλους τους τομείς, κλάδους, μαθήματα (όπως θες πες το) βοηθούν στην σφαιρική σκέψη. Άρα οπωσδήποτε αν π.χ. ένας πλοίαρχος έχει γενικές γνώσεις μπορεί να σταθεί καλύτερα στον επαγγελματικό χώρο από έναν άλλον που έχει συγκεκριμένες γνώσεις μόνο και μόνο για το εμπορικό ναυτικό ή και για την ναυτιλία. Ποτέ οι παρωπίδες δεν ήταν ο σωστός τρόπος για να βλέπεις ακόμα και το επάγγελμά σου. Πρέπει ο οποιοσδήποτε να ξέρει τι γίνεται γύρω του και εκτός του επαγγέλματος που ανήκει για να λέγεται... ΠΟΛΙΤΗΣ και όχι απλά ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ κάποιου. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι από την μία μεριά ένα άτομο μπορεί να γίνει πλοίαρχος και χωρίς να ξέρει την έννοια του σοσιαλισμού ή του καπιταλισμού, αλλά από την άλλη μεριά μπορεί να γίνει και περίγελος σε μία παρέα που θα ανοιχτεί μία πολιτική συζήτηση και θα περιμένουν να ακούσουν την γνώμη του φίλου τους και αυτός θα πει... ''Δεν ξέρω παιδιά από αυτά''. Ε τότε... η ατάκα θα ακολουθήσει... ''Ααα... μάλιστα... να ταξιδεύεις 6 μήνες με το καράβι ξέρεις, αλλά για πολιτικά που αφορούν όλους όσους θέλουν να λέγονται πολίτες, δεν ξέρεις τίποτα'' κάνοντας τον έτσι να καταλάβει ότι η ζωή δεν είναι μόνο πλοίο και θάλασσα, αλλά είναι και πολιτική και αθλητικά, αλλά και μουσική και ζωγραφική όπως προείπες. Αυτό μετέπειτα σίγουρα θα επηρεάσει την ψυχολογία του και κατά συνέπεια ίσως να τον επηρεάσει και στον τρόπο αντιμετώπισης της δουλειάς και γενικότερα της ζωής του.

Με συγχωρείτε για αυτή την μεγάλη και ίσως για κάποιους ανούσια ανάλυση, αλλά με αυτόν τον τρόπο ήθελα να δείξω ότι συμφωνώ απόλυτα ότι η κοινωνική μας υπόσταση το πιθανότερο είναι να έχει αντίκτυπο στην εργασία μας.:mrgreen:

leodint63
11-04-2010, 04:35 PM
Συμφωνώ απολύτως με τα γραφόμενα σου.Εγώ τουλάχιστον είμαι απόλυτα πεπεισμένος ότι η σφαιρική μόρφωση με ένα πολιτισμικό υπόβαθρο λειτουργούν ως πολλαπλασιαστές ισχύος στην οποιαδήποτε επαγγελματική ενασχόληση.

ΓιωργοςΔ
13-04-2010, 04:22 PM
Λεγομαι Γιωργος και ειμαι καινουργιος εδω. Ειμαι 18 χρονων ηθελα να μπω σε ΑΕΝ αλλα δεν τα πηγα καλα στις πανελληνιες. Μπορω να μπω χωρις πανελληνιες; Μου ειπαν πως ναι αλλα θελω να σιγουρευτω εχω ενα απολυτιριο γυρω στο 11 και lower στα αγγλικα, και ECDL expert. Λενε τιποτα αυτα; περνω κανενα μοριο; Διαφωτιστε με παρακαλω! Θελω τοσο πολυ να μπω σε ΑΕΝ!

dimitris cpt
13-04-2010, 04:26 PM
ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ???

ΟΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΕΣ ΠΗΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ!!!????!!!!????

PALERMO
13-04-2010, 06:00 PM
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΕΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΜΕ 12,500 ΜΟΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΠΕΡΝΑΩ,ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΟΥ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΜΜΙΑ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΗ ΛΟΓΩ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥ ΠΑΤΕΡΑ,ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΚΤΛ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΥΡΙΟΙ.

ΓιωργοςΔ
13-04-2010, 07:01 PM
παιδια μια γρηγορη ερωτηση. Σε βαζουν να κολυμβησεις στην αρχη;

φανούλα
13-04-2010, 07:06 PM
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΕΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΜΕ 12,500 ΜΟΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΠΕΡΝΑΩ,ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΟΥ ΦΕΤΟΣ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΜΜΙΑ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΤΑΓΓΡΑΦΗ ΛΟΓΩ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥ ΠΑΤΕΡΑ,ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΚΤΛ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΥΡΙΟΙ.

Μεταγραφή μπορείς να πάρεις και χωρίς να έχεις κάποιο ιδιαίτερο λόγο!

παιδια μια γρηγορη ερωτηση. Σε βαζουν να κολυμβησεις στην αρχη;

Μία φορά γίνεται! Δεν είναι τίποτα, απλά βλέπουν αν ξέρεις να κολυμπάς! Δε χρειάζεται να κάνεις πεταλούδες, απλά να διανύσεις μια πολύ μικρή απόσταση κολυμπώντας και μάλιστα πολύ χαλαρά! Δεν είναι τίποτα!

Cpt_Kostas
14-04-2010, 07:45 AM
Ποιοι,γιατι και πως σπουδαζουν στις Α.Ε.Ν.

Dj Punisher
14-04-2010, 03:49 PM
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???
Και εγώ ενδιαφέρομαι να μάθω πότε θα βγει η προκύρηξη...
Είχα ακούσει κάπου αρχές απριλίου και έχουμε 14...:confused:
Όποιος γνωρίζει ας μας ρίξει τα φώτα του :-P

φανούλα
14-04-2010, 04:22 PM
Και εγώ ενδιαφέρομαι να μάθω πότε θα βγει η προκύρηξη...
Είχα ακούσει κάπου αρχές απριλίου και έχουμε 14...:confused:
Όποιος γνωρίζει ας μας ρίξει τα φώτα του :-P

Μάιο βγαίνει κάθε χρόνο βρε παιδιά! Σιγά μη βιαστούνε φέτος:D!

pagos
20-04-2010, 01:38 AM
Καλησπερα και απο μένα , διαβάζω αυτο το φορουμ απο περισυ τον καλοκαιρι αλλα σήμερα ειπα να μπω να κανω 2 ερωτησουλες.
Καταρχας ειναι 100% σιγουρο οτι θα γινει η προκύρηξη και φέτος? Ειναι στανταρ οτι γίνεται κάθε χρόνο? Εχω αρκετό αγχος σχετικα με το θέμα μιας και ητανε να μπώ περισυ αλλα καθυστερησα πολυ με τις ιατρικες εξετασεις και δε προλαβα...

EDIT:
Και μια ακόμη ερώτηση. Έχω γύρω στο 7 μυωπία, θα έχω πρόβλημα ? Να κανω λέιζερ πρίν το καλοκαίρι?
Ανησυχω λιγο σχετικα με αυτο το θεμα διοτι η μυωπια μου δεν εχει σταθεροποιηθει εντελώς ακομη, και ειναι αρκετα μεγαλη και αν θυμαμαι καλα χρησιμοποιουνε μια μεθοδο η οποια σου "αφηνει" καποια καταλοιπα μετα, οπως το να μη βλεπεις πολυ καλα στο σκοταδι ή και να υπαρχει κινδυνος αποκόλησης του αμφιβληστροειδούς επειτα απο εντατική άσκηση

EDIT 2:
(για να μην διπλοποστάρω κάνω edit)
Καποιες διευκρινιστικες ερωτησεις ακόμη..
Υπάρχει η δυνατότητα στα θαλάσσια εξάμηνα να μπεις σε πλοιο που ειναι σχετικά κοντα, ΠΧ Ευρώπη ή ακομη και μονο Ελλάδα?
Επίσης, απο εσας που έχεται εμπειρία, το πλοίο κάθε πότε πιάνει λιμάνι συνήθως, και πόσες μέρες κάθετε? Μεσα σε αυτες τις μέρες έχεις τη δυνατότητα να παρεις το αεροπλάνο με άδεια να επιστρέψεις στη πατρίδα για 2-3 μέρες ή παίζουνε κανονικές βάρδιες και τότε?

Και κάτι τελευταίο, εχω ακούσει πως τα τελευταία πιο "συγχρονα" πλοια έχουνε σύνδεση ίντερνετ. Εαν ισχύει ειναι πολύ βολικό, διοτι θα μπορεις να μιλας δωρεάν με τους δικούς σου όποτε θέλεις.
Ισχύει?

thevoidbringer
20-04-2010, 06:36 PM
Γεια σας,

σκέφτομαι να μπω φέτος στις ΑΕΝ (μέσω κατάταξης με το απολυτηρίου λυκείου) στην ειδικότητα του πλοιάρχου. Θα ήθελα να πληροφορηθώ για την ποιότητα των ΑΕΝ ώστε να συμπληρώσω ανάλογα το μηχανογραφικό. Για αυτό θα ήθελα να μάθω ποια ΑΕΝ θεωρείται καλύτερη σε ό, τι αφορά:

α) την ποιότητα/ενδιαφέρον καθηγητών
β) την ποιότητα των εγκαταστάσεων/ επίπεδο υλικοτεχνικής εκπαίδευσης
γ) τον "κόσμο " της, δηλαδή, αναλογία ατόμων ανά κοιτώνα/μάθημα, ενδιαφέρον σπουδαστών για το αντικείμενο (εντάξει, σχετικό αυτό) κτλ
δ) το επίπεδο ζωής γενικότερα εκτός υποχρεώσεων της σχολής, γενικότερα το "κλίμα" θα έλεγα (μέρη για χαλάρωση, βόλτες, ευκαιρία για παρέες, κοινωνικές συναναστροφές κτλ).

Δεν περιμένω βέβαια καμιά απάντηση "''άσπρο-μαύρο" δηλαδή "εκείνη είναι φοβερή" ή "εκείνη είναι χαλιά" αλλά μια γενικότερη κατεύθυνση με βάση τα παραπάνω ερωτήματα νομίζω ότι μπορεί δοθεί.

Επίσης αν κάποιος ξέρει να μου πει κάτι περισσότερο ειδικά για ΑΕΝ Ηπείρου ή Ιονίων Νήσων θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

george123
21-04-2010, 03:14 PM
EDIT:
Και μια ακόμη ερώτηση. Έχω γύρω στο 7 μυωπία, θα έχω πρόβλημα ? Να κανω λέιζερ πρίν το καλοκαίρι?
Ανησυχω λιγο σχετικα με αυτο το θεμα διοτι η μυωπια μου δεν εχει σταθεροποιηθει εντελώς ακομη, και ειναι αρκετα μεγαλη και αν θυμαμαι καλα χρησιμοποιουνε μια μεθοδο η οποια σου "αφηνει" καποια καταλοιπα μετα, οπως το να μη βλεπεις πολυ καλα στο σκοταδι ή και να υπαρχει κινδυνος αποκόλησης του αμφιβληστροειδούς επειτα απο εντατική άσκηση

EDIT 2:
(για να μην διπλοποστάρω κάνω edit)
Καποιες διευκρινιστικες ερωτησεις ακόμη..
Υπάρχει η δυνατότητα στα θαλάσσια εξάμηνα να μπεις σε πλοιο που ειναι σχετικά κοντα, ΠΧ Ευρώπη ή ακομη και μονο Ελλάδα?
Επίσης, απο εσας που έχεται εμπειρία, το πλοίο κάθε πότε πιάνει λιμάνι συνήθως, και πόσες μέρες κάθετε? Μεσα σε αυτες τις μέρες έχεις τη δυνατότητα να παρεις το αεροπλάνο με άδεια να επιστρέψεις στη πατρίδα για 2-3 μέρες ή παίζουνε κανονικές βάρδιες και τότε?

Και κάτι τελευταίο, εχω ακούσει πως τα τελευταία πιο "συγχρονα" πλοια έχουνε σύνδεση ίντερνετ. Εαν ισχύει ειναι πολύ βολικό, διοτι θα μπορεις να μιλας δωρεάν με τους δικούς σου όποτε θέλεις.
Ισχύει?

Στις ΑΕΝ το όριο μυωπίας ειναι 7 βαθμοί. Θα πρέπει να το κοιτάξεις πριν ακόμα κάνεις τα χαρτιά σου για τη σχολή. Στο εκπαιδευτικό σου ταξίδι μπορείς να κάνεις αίτηση σε όποια εταιρία θέλεις. Όσο για το τελευταίο υπάρχει σύνδεση Internet και σε κάπως πιο παλιά πλοία και μη για κυρίως εργασιακή χρήση.

pagos
21-04-2010, 03:25 PM
Στις ΑΕΝ το όριο μυωπίας ειναι 7 βαθμοί. Θα πρέπει να το κοιτάξεις πριν ακόμα κάνεις τα χαρτιά σου για τη σχολή. Στο εκπαιδευτικό σου ταξίδι μπορείς να κάνεις αίτηση σε όποια εταιρία θέλεις. Όσο για το τελευταίο υπάρχει σύνδεση Internet και σε κάπως πιο παλιά πλοία και μη για κυρίως εργασιακή χρήση.

Καλησπερα φιλε μου, ευχαριστω για την απαντηση σου καταρχάς..
Είναι βέβαιο οτι ειναι 7 βαθμοι το όριο? διοτι διαβαζα σε διαφορα φόρουμ και δημοσιευσεις πως αλλοι ειχανε κοπεί με 2 και 3 μυωπία. Απο την αλλη δε καταλαβαινω ακριβώς τί ειναι η κλίματα οξύτητας που λεει η προκύρηξη, 7/10 3/10 κτλ.
Εγω εχω 7.5 μυωπία , σημαίνει οτι θα κοπώ 100% ή υπαρχει περίπτωση να εχω την απαραίτητη οξύτητα και με τέτια μυωπία? Διαφορετικα πρεπει να αρχισω να ψάχνομαι που να κανω laser για τα μάτια...

george123
21-04-2010, 04:50 PM
Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο σε μια από τις ΑΕΝ για να σου εξηγήσουν επακριβώς τη νομοθεσία.;)

pagos
21-04-2010, 05:22 PM
Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο σε μια από τις ΑΕΝ για να σου εξηγήσουν επακριβώς τη νομοθεσία.;)

Πηρα και δε ξεραν τι τους γινεται... ο ενας μου ελεγε να παρω τον αλλο.. Πήρα απο το ναυτικο νοσοκομειο και τις ΑΕΝ μεχρι το υπουργειο. Μονο στο υπουργειο μου ειπανε πως η μυωπία λεει δε παίζει ρολο με την οξύτητα όρασης, τωρα δε ξερω κατα ποσο ισχυε αυτο, γι αυτο εχω μπερδευτει λιγο και ρωταω και εδω γιατι απο οτι φαινεται ουτε οι ιδιοι δε ξερουνε τι ακριβως ισχυει..

Sizor
21-04-2010, 11:24 PM
Πηρα και δε ξεραν τι τους γινεται... ο ενας μου ελεγε να παρω τον αλλο.. Πήρα απο το ναυτικο νοσοκομειο και τις ΑΕΝ μεχρι το υπουργειο. Μονο στο υπουργειο μου ειπανε πως η μυωπία λεει δε παίζει ρολο με την οξύτητα όρασης, τωρα δε ξερω κατα ποσο ισχυε αυτο, γι αυτο εχω μπερδευτει λιγο και ρωταω και εδω γιατι απο οτι φαινεται ουτε οι ιδιοι δε ξερουνε τι ακριβως ισχυει..

Πριν κανεις αίτηση για τις σχολες σε στέλνουν υποχρεωτικά σε στρατιωτικούς γιατρούς που ορίζονται κάθε χρόνο για να κριθείς ικανός.Οι ειδικότητες είναι παθολόγος και οφθαλμίατρος.Στον οφθαλμίατρο δηλώνεις εάν έχεις μυωπία και αν ναι τι βαθμό.Εάν έχεις λιγότερη μυωπία από το επιτρεπόμενο ανώτατο όριο τότε εξετάζεσαι.Τα αποτελέσματα των εξετάσεων βγαίνουν σε κλίμακα 1 μέχρι 10 και αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχεις πάνω από 7 για να πάρεις το ok από τον γιατρό.

Τώρα η οξύτητα όρασης μη σε μπερδεύει σαν ορος,είναι απλά το ποσο "καλά" βλέπεις.Θα σε βάλει να διαβάσεις μια σειρά αριθμών και ανάλογα μέχρι ποιον θα μπορέσεις να διαβάσεις θα βγει και η οξύτητα όρασης ,είναι απλά ένας ορος.Επίσης να έχεις υπόψιν σου ότι εάν έχεις αχρωματοψία μπορείς να δηλώσεις μονο σχολες μηχανικών.

pagos
22-04-2010, 12:51 AM
Πριν κανεις αίτηση για τις σχολες σε στέλνουν υποχρεωτικά σε στρατιωτικούς γιατρούς που ορίζονται κάθε χρόνο για να κριθείς ικανός.Οι ειδικότητες είναι παθολόγος και οφθαλμίατρος.Στον οφθαλμίατρο δηλώνεις εάν έχεις μυωπία και αν ναι τι βαθμό.Εάν έχεις λιγότερη μυωπία από το επιτρεπόμενο ανώτατο όριο τότε εξετάζεσαι.Τα αποτελέσματα των εξετάσεων βγαίνουν σε κλίμακα 1 μέχρι 10 και αν θυμάμαι καλά πρέπει να έχεις πάνω από 7 για να πάρεις το ok από τον γιατρό.

Τώρα η οξύτητα όρασης μη σε μπερδεύει σαν ορος,είναι απλά το ποσο "καλά" βλέπεις.Θα σε βάλει να διαβάσεις μια σειρά αριθμών και ανάλογα μέχρι ποιον θα μπορέσεις να διαβάσεις θα βγει και η οξύτητα όρασης ,είναι απλά ένας ορος.Επίσης να έχεις υπόψιν σου ότι εάν έχεις αχρωματοψία μπορείς να δηλώσεις μονο σχολες μηχανικών.

Ειπες:
"Εάν έχεις λιγότερη μυωπία από το επιτρεπόμενο ανώτατο όριο τότε εξετάζεσαι"

Το επιτρεπόμενο ανώτατο όριο ξέρουμε επίσημα ποιό ειναι? Διοτί εαν όντως υπάρχει όριο φανταζομαι πως έχοντας 7.5 μυωπία το ξεπερνάω άνετα και θα πρεπει να ψαχτώ για lazer

Sizor
22-04-2010, 01:05 PM
Λεγομαι Γιωργος και ειμαι καινουργιος εδω. Ειμαι 18 χρονων ηθελα να μπω σε ΑΕΝ αλλα δεν τα πηγα καλα στις πανελληνιες. Μπορω να μπω χωρις πανελληνιες; Μου ειπαν πως ναι αλλα θελω να σιγουρευτω εχω ενα απολυτιριο γυρω στο 11 και lower στα αγγλικα, και ECDL expert. Λενε τιποτα αυτα; περνω κανενα μοριο; Διαφωτιστε με παρακαλω! Θελω τοσο πολυ να μπω σε ΑΕΝ!

Μέχρι στιγμής κάθε χρόνο βγαίνει προκήρυξη η οποια λέει ποσα άτομα θα εισαχθούν με απολυτήρια,ποτε όμως δεν είναι σίγουρο ότι θα υπάρξει προκήρυξη και την επομενη χρονια.Εάν εισαχθούν που όπως φαίνεται θα εισαχθούν και φέτος με απολυτήρια να περιμένεις την προκήρυξη μέσα στον μάιο.Από εκεί και πέρα το αν έχεις ελπίδες εξαρτάται από το ποσα άτομα θα κάνουν αίτηση.Ο βαθμός του απολυτηριου σου πολλαπλασιάζεται με το 1000 και βγαίνουν τα μόρια σου,δηλαδή στην δίκια σου περίπτωση 11000.Το lower δίνει extra 1000 μόρια άρα πας στις 12000.

ΓιωργοςΔ
22-04-2010, 01:09 PM
Μέχρι στιγμής κάθε χρόνο βγαίνει προκήρυξη η οποια λέει ποσα άτομα θα εισαχθούν με απολυτήρια,ποτε όμως δεν είναι σίγουρο ότι θα υπάρξει προκήρυξη και την επομενη χρονια.Εάν εισαχθούν που όπως φαίνεται θα εισαχθούν και φέτος με απολυτήρια να περιμένεις την προκήρυξη μέσα στον μάιο.Από εκεί και πέρα το αν έχεις ελπίδες εξαρτάται από το ποσα άτομα θα κάνουν αίτηση.Ο βαθμός του απολυτηριου σου πολλαπλασιάζεται με το 1000 και βγαίνουν τα μόρια σου,δηλαδή στην δίκια σου περίπτωση 11000.Το lower δίνει extra 1000 μόρια άρα πας στις 12000.

Με 12.200 μορια κανω τιποτα η μπα; υπαρχει καμια περιπτωση να μπω;

φανούλα
22-04-2010, 01:12 PM
Ειπες:
"Εάν έχεις λιγότερη μυωπία από το επιτρεπόμενο ανώτατο όριο τότε εξετάζεσαι"

Το επιτρεπόμενο ανώτατο όριο ξέρουμε επίσημα ποιό ειναι? Διοτί εαν όντως υπάρχει όριο φανταζομαι πως έχοντας 7.5 μυωπία το ξεπερνάω άνετα και θα πρεπει να ψαχτώ για lazer

Με 7,5 μυωπία δεν μπαίνεις με τίποτα φίλε μου αν δεν κάνεις lazer!!!
H οξύτητα που είπατε παραπάνω για να σας δώσω να καταλάβετε είναι περίπου πόσα πράγματα μπορείς να δεις χωρίς γυαλιά! Πχ αν βλέπεις 8 στα 10 πράγματα που υπάρχουν στο χώρο περνάς!!! Το ανώτατο όριο σε βαθμούς μυωπίας κυμαίνεται γύρω στους 2 βαθμούς!!

pagos
22-04-2010, 01:30 PM
Με 7,5 μυωπία δεν μπαίνεις με τίποτα φίλε μου αν δεν κάνεις lazer!!!
H οξύτητα που είπατε παραπάνω για να σας δώσω να καταλάβετε είναι περίπου πόσα πράγματα μπορείς να δεις χωρίς γυαλιά! Πχ αν βλέπεις 8 στα 10 πράγματα που υπάρχουν στο χώρο περνάς!!! Το ανώτατο όριο σε βαθμούς μυωπίας κυμαίνεται γύρω στους 2 βαθμούς!!

Ευχαριστω για την απαντηση σου κι εσενα Φανουλα, αλλα οριστε, βλεπεις γιατι μπερδεύομαι!
Ο ενας λεει οτι το όριο ειναι 7 βαθμοί και εσυ λες οτι ειναι 2!
Τελικα μονο πηγαινοντας στον οφθαλμιατρο να κανω το τεστ θα λυσω την απορια μου φαινεται..

pagos
22-04-2010, 01:32 PM
Με 12.200 μορια κανω τιποτα η μπα; υπαρχει καμια περιπτωση να μπω;

Εγω παντως ειδα περισυ να περνανε ατομα με 8.000 και 9.000, βεβαια ισως ηταν με μεσο. Πιστευω εχεις αρκετες πιθανοτητες, οι περισσοτεροι με τοσο περνανε

φανούλα
22-04-2010, 01:35 PM
Ευχαριστω για την απαντηση σου κι εσενα Φανουλα, αλλα οριστε, βλεπεις γιατι μπερδεύομαι!
Ο ενας λεει οτι το όριο ειναι 7 βαθμοί και εσυ λες οτι ειναι 2!
Τελικα μονο πηγαινοντας στον οφθαλμιατρο να κανω το τεστ θα λυσω την απορια μου φαινεται..

Το 7 καλέ μου φίλε, αναφέρεται στην οξύτητα και επειδή δεν το ξέρουν οι περισσότεροι(όπως είναι λογικό), το μπερδεύουν με τους βαθμούς μυωπίας!!
Δε στα λέω τυχαία αυτά τα πράγματα όμως!! Έχω κι εγώ μυωπία 1,5 & 1,75 βαθμών και είμαι σε ΑΕΝ!! Καλή σου μέρα;)!!

Roger Rabbit
22-04-2010, 05:06 PM
Γειά χαρά φίλε και καλώς ήρθες,
το μόνο πράγμα που δε μπορεί να σου πει κάποιος είναι αυτό που ρωτάς για τις σχολές.
Για τους καθηγητές(καπετάνιους), υπάρχουν πολλών...... ειδών!:D
Διάβασε παραπάνω και διάλεξε τη σχολή που είναι κοντά στο τόπο σου!

pagos
23-04-2010, 01:44 AM
Το 7 καλέ μου φίλε, αναφέρεται στην οξύτητα και επειδή δεν το ξέρουν οι περισσότεροι(όπως είναι λογικό), το μπερδεύουν με τους βαθμούς μυωπίας!!
Δε στα λέω τυχαία αυτά τα πράγματα όμως!! Έχω κι εγώ μυωπία 1,5 & 1,75 βαθμών και είμαι σε ΑΕΝ!! Καλή σου μέρα;)!!

Το ενδεχόμενο να πάω με φακούς επαφής και να δηλώσω οτι δεν εχω μυωπία παιζει? :razz:
Σε εξετάζουνε ακομη και αν δηλώσεις πως δεν εχεις μυωπία ?
Ατομα που ειναι απο εγχειρηση laser τα δεχονται φαντάζομαι ετσι?

φανούλα
23-04-2010, 10:05 AM
Το ενδεχόμενο να πάω με φακούς επαφής και να δηλώσω οτι δεν εχω μυωπία παιζει? :razz:
Σε εξετάζουνε ακομη και αν δηλώσεις πως δεν εχεις μυωπία ?
Ατομα που ειναι απο εγχειρηση laser τα δεχονται φαντάζομαι ετσι?

Χαχαχαχαχα!!! Φίλε μου καλώς ή κακώς όλοι εξετάζονται! Είτε έχουν μυωπία είτε όχι! Επίσης δε νομίζω να πας στον οφθαλμίατρο και να μην καταλάβει τους φακούς σου:rolleyes:! Άτομα όμως από lazer δέχονται αλλά μετά από λίγες μέρες νομίζω αφότου γίνει η εγχείρηση! Όχι κατευθείαν!
Ότι άλλη απορία έχεις...εδώ είμαστε;)!! Καλή σου μέρα!

pagos
23-04-2010, 01:01 PM
Χαχαχαχαχα!!! Φίλε μου καλώς ή κακώς όλοι εξετάζονται! Είτε έχουν μυωπία είτε όχι! Επίσης δε νομίζω να πας στον οφθαλμίατρο και να μην καταλάβει τους φακούς σου:rolleyes:! Άτομα όμως από lazer δέχονται αλλά μετά από λίγες μέρες νομίζω αφότου γίνει η εγχείρηση! Όχι κατευθείαν!
Ότι άλλη απορία έχεις...εδώ είμαστε;)!! Καλή σου μέρα!

Καλησπερα και παλι! Πηρα το υπουργείο αυτή τη φορά ΚΑΙ την επιτροπή, και μου ειπανε πως
1) ΔΕΝ υπαρχει οριο στη μυωπια
2) Οσοι εχουνε γυαλια, εξετάζονται ΜΟΝΟ με τα γυαλια τους, οχι χωρις

... Ισχυουνε αυτα ή αλλα ντι αλλων μου λενε παλι?
θα τρελαθω με αυτη την ιστορια, πραγματικα ή μου λενε ο,τι να ναι ή ειναι παντελως ασχετοι

Συγκεκριμενα τα λογια του Υπουργείου "Δεν μας ενδιαφέρει πόση μυωπια εχει, μας ενδιαφερει να εχει ΜΕ τα γυαλια, οξύτητα 7/10"

EDIT:
Οταν λες μετα απο λίγες μερες , πόσες ακριβως? διοτι ηδη το εβαλα μπρος αυτο το θεμα.. παω για προεγχειριτικο ελεγχο την επομενη βδομαδα

Roger Rabbit
23-04-2010, 05:24 PM
Έλα φίλε,

http://i221.photobucket.com/albums/dd81/nikitas_/untitled-3.jpg

thevoidbringer
23-04-2010, 09:01 PM
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και το καλωσόρισμα. Καταλαβαίνω οτι ίσως ζητάω γενικά πράγματα και δεν επιμένω (πάντως αν κάποιος έχει κάτι να πει, ας πει). Θέλω όμως να μου λύσει κάποιος μια συγκεκριμένη απορία. Είμαι 25 (1985) και μάλλον θα καταθέσω τα χαρτιά μου φέτος (αφού δέχονται μέχρι 26). Σκέφτομαι όμως να κάνω το εξής: Να καταθέσω τα χαρτιά μου φέτος αλλά να "παγώσω" αμέσως τις σπουδές για ένα χρόνο ώστε να πάω στρατό να τελειώνω (και ψυχολογικά να αισθάνομαι ότ όντως έχω περάσει σε ΑΕΝ). Γίνεται αυτό; Μέχρι πόσο καιρό μπορώ παγώσω τις σπουδές μου; Έχω κάποια επίπτωση ή ποινή κάτι παρόμοιο; Όταν παγώνω τις σπουδές είναι πχ σαν μη γράφηκα ποτέ ή είναι σαν μένω από απουσίες (οπότε αν θεωρητικά διαγράφομαι αμα ξαναμείνω); Σε αυτό θα ήθελα όντως μια βοήθεια. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Roger Rabbit
23-04-2010, 09:32 PM
Όχι, δυστυχώς αυτό δε γίνεται

thevoidbringer
23-04-2010, 09:48 PM
Χμ, είσαι αρκετά κατηγορηματικός άρα θα το ξέρεις από μέσα (υποθέτω). Χμ... ΟΚ. Αυτό αλλάζει λίγο τα πράγματα αλλά ΟΚ. Ο κανονισμός των ΑΕΝ το αναφέρει αυτό (να το ψαξω μπας και βρω κανένα παραθυράκι); Πάντως thanks again

PALERMO
24-04-2010, 02:04 AM
για μηχανικους λετε 'η πλοιαρχους??? κ εγω καπου στα 12500 μορια παιζω για μηχανικων. ροτζερ τι λεει ?νομιζα ειχες χαθει για λιγο...αντε και δεν βγαινει με τιποτα η π****** η προκυρηξη

PALERMO
25-04-2010, 08:26 PM
ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ... ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΕΡΝΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΤΛ ΜΕ 12500 ΑΛΛΟΣ ΛΕΕΙ ΕΥΚΟΛΑ,ΑΛΛΟΣ ΛΕΕΙ ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΗΝ ΔΕ ΠΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΣΤΟ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΟΤΙ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΙ ΜΕ 12000 ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 14000 .ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ 14000 Η ΒΑΣΗ? ΑΝ ΕΧΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ 15000 ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ?ΧΑΧΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ ΑΣ ΠΟΣΤΑΡΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Oasis
25-04-2010, 10:43 PM
ρε παιδιά για να περάσω εμπορικό ναυτικό μέσω πανελληνιων θα έπρεπε να το είχα σημειώσει στο χαρτί που μας δίνουν τον φεβρουάριο?που συμπληρώνεις τα μαθήματα επιλογής και τέτοια
ισχύει αυτό? γιατί έχω πάθει πλακα τώρα !

ευχαριστώ!

Mks
25-04-2010, 10:43 PM
kata thn prosopikh mou apopsh mhn akus tipota oso anafora auto to thema!!!!

Oasis
25-04-2010, 10:47 PM
kata thn prosopikh mou apopsh mhn akus tipota oso anafora auto to thema!!!!

δεν είναι τίποτα δηλαδή?

Roger Rabbit
25-04-2010, 10:57 PM
δεν είναι τίποτα δηλαδή?

Απαντήσατε και οι 2 ταυτόχρονα.:D
Στο προηγούμενο θέμα αναφερόταν και έχει δίκιο!

Oasis
25-04-2010, 11:03 PM
Απαντήσατε και οι 2 ταυτόχρονα.:D
Στο προηγούμενο θέμα αναφερόταν και έχει δίκιο!
τώρα χάθηκα :( σε τι έχει δίκιο?στο δικό μου τουλάχιστον?:o

PALERMO
26-04-2010, 12:29 AM
τώρα χάθηκα :( σε τι έχει δίκιο?στο δικό μου τουλάχιστον?:o

ΕΙΔΑΤΕ ΜΑΓΚΕΣ ΜΠΑΧΑΛΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ...Ο ΜΛΚ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΣΕ ΜΕΝΑ.ΡΟΤΖΕΡ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ.ΕΙΣΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΠΕΣ...ΧΑΧΑ

Έλενα
26-04-2010, 09:26 AM
GEIA SE OLOUS. VASIKA TOSO KAIRO DEN EGRAFA GIATI HMOUN MPARKARISMENH. OTAN KSEKINHSA AUTI TI DOULEIA (KAI TWRA STO KSEKINHMA EIMAI VEVAIA), OLOI MOU LEGAN NA TA PARATHSW KAI OTI DEN EINAI DOULEIA AYTH. ALLA OMWS NA POU TA KATAFERA, EKANA 6 MINES SE DYSKOLES SYNTHIKES APO THEMA KARAVIOY KAI KAIRWN. ME LIGA LOGIA ENA PRAGMA PISTEYW: PWS AN PRAGMATIKA SOU ARESEI AYTI H DOULEIA MPOREIS NA SYNEXISEIS, ANEKSARTHTWS FYLOY. STO KARAVI POU HMOUN HTAN ANTRAS ANTHYPOPLOIARXOS KAI SE 1,5 MHNA EDWSE PARAITHSH. TA KARAVIA DEN EINAI AFTASTH DOULEIA, THELEI OMWS AGAPH KAI ENDIAFERON. H EMPEIRIA DE METRATE SE XRONIA. DE LEW ENNOEITAI OTI 30 XRONWN DEN KSEREIS OSA STA 40, ALLA PALI MPOREI KAPOIOS 35 NA XEIRISTEI KAPOIO THEMA KALYTERA APO KAPOION 40. EINAI OLA THEMA EMPEIRIAS KAI GNWSEWN. STH THALASSA MATHAINEIS PANTA. MEXRI TA 100 SOU POY LEEI O LOGOS... LOIPON EYXOMAI SIGA SIGA NA FTIAKSOUN TA PRAMATA STH NAUTILIA, KAI NA ARXISOUN NA THS FERONTAI OPWS THS ARMOZEI... KALHMERA!

Mks
30-04-2010, 12:43 AM
ΕΙΔΑΤΕ ΜΑΓΚΕΣ ΜΠΑΧΑΛΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ...Ο ΜΛΚ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΣΕ ΜΕΝΑ.ΡΟΤΖΕΡ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ.ΕΙΣΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΑΤΟΜΟ ΠΕΣ...ΧΑΧΑ

1on) Den eimai ΜΛΚ
2on) apanthsame thn idia wra kai giauto mperdetike to paidi

andrew-seadoo
30-04-2010, 10:14 AM
ρε παιδιά για να περάσω εμπορικό ναυτικό μέσω πανελληνιων θα έπρεπε να το είχα σημειώσει στο χαρτί που μας δίνουν τον φεβρουάριο?που συμπληρώνεις τα μαθήματα επιλογής και τέτοια
ισχύει αυτό? γιατί έχω πάθει πλακα τώρα !

ευχαριστώ!

ναι για να περασεις ΑΕΝ πρεπει να το σημειωσεις σε αυτο το χαρτι που μας εδωσαν.αν δε το εκανες πολυ φοβαμαι πως δν μπορεις να περασεις αλλα ρωτα το διευθυντη σου για να εισαι σιγουρος η ρωτα μηπως υπαρχει η δυνατοτητα διορθωσης εστω και απο τα αντιγραφα που εχεις κρατησει αλλα δν νομιζω κατι τετοιο να ειναι δυνατο

dimitris cpt
03-05-2010, 05:17 PM
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ....ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΕ ΣΧΟΛΗ ΑΕΝ ΑΠΟ ΕΠΑΛ(ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΕΝ Κ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ??? ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!:)

f/b kefalonia
03-05-2010, 08:48 PM
οχι φιλε μου απλα θα μαζεψεις τα απαραιτητα χαρτια θα περασεις απο γιατρους και μετα θα πας σε οποιαδηποτε ΑΕΝ και θα τα καταθεσεις!

dimitris cpt
03-05-2010, 09:12 PM
Α ΟΚ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ..ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ...ΜΕ ΤΙ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΕ ΣΧΟΛΕΣ ΑΕΝ?? ΣΟΡΡΥ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ!! ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!

f/b kefalonia
03-05-2010, 09:18 PM
Οχι φιλε μου δεν με κουραζεις!κοιτα αυτο δεν ειναι στανταρ ειναι αναλογα το ποσοι καταθετουν χαρτια για να μπουν!ας πουμε φετος που μπηκαν πολλα ατομα ακομα και με 13 δεν ηταν σιγουρο αν θα μπεις!

unibomb
03-05-2010, 09:36 PM
Παιδια με απολυτηριο ΤΕΕ Β' κυκλου 17,5 και lower αγγλικα(+1),λετε να εχω προβλημα για μηχανικος στον ασπροπυργο;

f/b kefalonia
03-05-2010, 09:38 PM
Ειδικα για μηχανικος δεν νομιζω να εχεις κανενα προβλημα!

dimitris cpt
03-05-2010, 10:58 PM
ΟΚ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ....ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!;)

unibomb
04-05-2010, 02:21 PM
Ειδικα για μηχανικος δεν νομιζω να εχεις κανενα προβλημα!

ευχαριστω φιλε

Thanasis17
04-05-2010, 11:54 PM
Καλησπέρα παιδία.θέλω να κάνω την εξής ερώτηση:όσο αναφορά τουσ γιατρούς απο όπου πρέπει να πάρουμε πιστοποιητικά για την υγεία μας,αυτοί οι γιατροί μπορεί να είναι αυτοί οι συμβατικοί του ταμείου όπου ανήκω ή τους ορίζει το υπουργείο?και αν ναί πως θα μάθω που πρέπει να πάω? αν ξέρετε απαντήστε :) ευχαριστώ!

Mks
05-05-2010, 09:08 AM
paidia na kanw mia parenthesh. Tha mporesei kapios molhs vgei i prokurhksh na thn anevasei edw gia na mhn psaxnomaste?:?:

panosL
10-05-2010, 01:16 PM
Καλησπέρα παιδία.θέλω να κάνω την εξής ερώτηση:όσο αναφορά τουσ γιατρούς απο όπου πρέπει να πάρουμε πιστοποιητικά για την υγεία μας,αυτοί οι γιατροί μπορεί να είναι αυτοί οι συμβατικοί του ταμείου όπου ανήκω ή τους ορίζει το υπουργείο?και αν ναί πως θα μάθω που πρέπει να πάω? αν ξέρετε απαντήστε :) ευχαριστώ!
OI εξετάσεις για τη γνωμοδότηση καταλληλότητας για τις σχολές δεν καλύπρονται απο τα ταμεία αγαπητέ θαναση.Θα πάρεις το σχετικό χαρτί απο το πλησιέστερο λιμεναρχείο της κατοικίας σου,εαν είσαι στην αθηνα θα το πάρεις απο την αντίστοιχη υπηρεσία του ΥΕΝ.Πριν απο τις εξετάσεις καταβάλεις γυρω στα 40 ευρω στην εφορία και με το διπλότυπο που θα σου δωσουν πηγαίνεις.Οσον αφορά τη ακτιγροαφία να κλίσεις ραντεβού εγκαίρως γιατι συνήθως υπάρχουν καθηστερησεις.

vitolo
11-05-2010, 08:07 PM
Geia sas eimai kainourgios sto forum kai exo kapoies erotiseis den ksero an grafo sto sosto topic endiaferomai na peraso emporoploiarxon kai na doulepso se tankers exo akousei oti ta taksidia diarkoun 6-8 mines ginete kapoios an thelei na doulepsei parapano aspoume olokliro xrono?:confused:

b) akousa oti gia na gineis apo Γ’ Πλοιάρχου - Β’ kai antistixa apo Β’ - Α' prepei na parakolouthiseis pali gia 6 mines kapoia mathimata auto isxiei?:confused:

d) einai sigouro oti tha vro meta douleia ? e) poia einai i gnomi sas gia tin sxoli tis neas mixanionas?:confused:

st) geia tis eksetaseis pou anaferete parapano pote prepei na pame? uparxei kapoua eguklios pou erxete sta sxoleia ? kai an nai pote ?
euxaristo prokatavolika :cool:

unibomb
12-05-2010, 12:29 AM
Παιδια ειμαι 23 ετων και θελω να μπω στην ΑΕΝ φετος για μηχανικος...ειμαι σχετικα μεγαλος;εφοσον γυρω στα 27 θα αποφοιτησω;

vanessa619
12-05-2010, 12:57 AM
paidia na rotiso kati? i prokytiksi i fetini gia to etos 2010-2011 exei vgei?

DiMa_GR
14-05-2010, 05:19 AM
Καλημέρα ! θα ήθελα μια βοήθεια, φέτος θα κάνω τα χαρτιά μου για ΑΕΝ αλλά επειδή με παίρνουν φαντάρο τον Αύγουστο μήπως ξέρετε αν μπορούν να με δώσουν αναβολή με κάποιον τρόπο ?? σας παρακαλώ μια απάντηση από κάποιον που ξέρει .. Ευχαριστώ :confused:

Roger Rabbit
14-05-2010, 12:18 PM
Καλημέρα ! θα ήθελα μια βοήθεια, φέτος θα κάνω τα χαρτιά μου για ΑΕΝ αλλά επειδή με παίρνουν φαντάρο τον Αύγουστο μήπως ξέρετε αν μπορούν να με δώσουν αναβολή με κάποιον τρόπο ?? σας παρακαλώ μια απάντηση από κάποιον που ξέρει .. Ευχαριστώ :confused:

Ναι φίλε, παίρνεις πιστοποιητικό απο τη σχολή οτι έχεις γραφτεί και παίρνεις αναβολή

DiMa_GR
14-05-2010, 06:13 PM
Ναι φίλε, παίρνεις πιστοποιητικό απο τη σχολή οτι έχεις γραφτεί και παίρνεις αναβολή

Ευχαριστώ φιλέ .. αλλά με μπέρδεψες λίγο πως θα με δώσουν πιστοποιητικό ότι γράφτηκα στην σχολή αφού τα αποτελέσματα δεν θα έχουν βγει ακόμα και δεν θα ξέρουν αν πέρασα ?? :confused::confused:

Roger Rabbit
14-05-2010, 06:27 PM
Ευχαριστώ φιλέ .. αλλά με μπέρδεψες λίγο πως θα με δώσουν πιστοποιητικό ότι γράφτηκα στην σχολή αφού τα αποτελέσματα δεν θα έχουν βγει ακόμα και δεν θα ξέρουν αν πέρασα ?? :confused::confused:

Ωπ!
Έχεις δίκιο, δε ξέρω τι γίνεται τώρα..
:confused:

DiMa_GR
14-05-2010, 07:42 PM
Θέλω μια βοήθεια ! θα κάνω τα χαρτιά μου φέτος για δεύτερη φορά για ΑΕΝ αλλά φέτος των Αύγουστο με παίρνουν φαντάρο .. υπάρχει τρόπος να με δώσουν αναβολή από την ΑΕΝ ή το λιμενικό ? Σας παρακαλώ μια απάντηση από κάποιον που γνωρίζει .. :(:(

unibomb
14-05-2010, 08:14 PM
Θέλω μια βοήθεια ! θα κάνω τα χαρτιά μου φέτος για δεύτερη φορά για ΑΕΝ αλλά φέτος των Αύγουστο με παίρνουν φαντάρο .. υπάρχει τρόπος να με δώσουν αναβολή από την ΑΕΝ ή το λιμενικό ? Σας παρακαλώ μια απάντηση από κάποιον που γνωρίζει .. :(:(

νομιζω μονο αμα δινεις απο πανελληνιες αλλιως οχι

DiMa_GR
15-05-2010, 09:28 AM
νομιζω μονο αμα δινεις απο πανελληνιες αλλιως οχι

Είσαι σίγουρος ?? :cry:

apprentice off
16-05-2010, 03:58 AM
den ginetai na pareis anavolh an den exeis graftei se dhmosia sxolh h dhmosio lykeio.alla den peirazei phgaine prwta fantaros na teleiwseis gia na mhn sou kopsei thn kariera meta sthn mesh.to idio ekana k egw.k dedomenou oti k na teleiwseis aen den pas pleon naytiko alla strato kshras tote kalytera na pas fetos oso einai 12mhno akomh giati gia tou xronou akougontai diafora gia 14 h 18 mhnes.phgaine fantaros na teleiwneis

fusi0n
16-05-2010, 02:02 PM
Ρε παιδιά μπορούμε να κάνουμε την στρατιωτική θητεία αφού γραφτούμε στην σχολή πριν ομώς φοιτήσουμε σε αύτην; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Roger Rabbit
16-05-2010, 03:22 PM
Ρε παιδιά μπορούμε να κάνουμε την στρατιωτική θητεία αφού γραφτούμε στην σχολή πριν ομώς φοιτήσουμε σε αύτην; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Οχιιιιιιιιι...!
:)

fusi0n
16-05-2010, 03:49 PM
Οχιιιιιιιιι...!
:)

γιατι;;;;;;;

fusi0n
17-05-2010, 08:04 PM
γιατι;;;;;;;

apantiste oeo!

manos92
18-05-2010, 04:01 PM
παιδια κανεις με πανελληνιες σκοπευει να περασει στις αεν ??

Thanasis17
18-05-2010, 09:58 PM
OI εξετάσεις για τη γνωμοδότηση καταλληλότητας για τις σχολές δεν καλύπρονται απο τα ταμεία αγαπητέ θαναση.Θα πάρεις το σχετικό χαρτί απο το πλησιέστερο λιμεναρχείο της κατοικίας σου,εαν είσαι στην αθηνα θα το πάρεις απο την αντίστοιχη υπηρεσία του ΥΕΝ.Πριν απο τις εξετάσεις καταβάλεις γυρω στα 40 ευρω στην εφορία και με το διπλότυπο που θα σου δωσουν πηγαίνεις.Οσον αφορά τη ακτιγροαφία να κλίσεις ραντεβού εγκαίρως γιατι συνήθως υπάρχουν καθηστερησεις.

ευχαριστώ για τις πληροφορίες,αλλά τις εξετάσεις αυτές που θα τις κάνω? σε νοσοκομείο ή σε κάποιον γιατρό που ορίζει το υπουργίο για αυτή τη δουλεία?

fusi0n
19-05-2010, 08:41 PM
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΛΕΟΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ FORUM ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΛΕΕΙ ΜΕ 17 ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ!!! ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΙΝΕ ΜΛΚΣ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΜΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ Η ΒΑΣΗ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΥΠΟΨΙΝ!!!

PALERMO
20-05-2010, 05:47 PM
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΛΕΟΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ FORUM ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΛΕΕΙ ΜΕ 17 ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ!!! ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΙΝΕ ΜΛΚΣ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΜΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ Η ΒΑΣΗ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΥΠΟΨΙΝ!!!

αν μπαινουν με 17 αχαχα θα γινει μετσοβειο πολυτεχνειο η ιατρικη η αεν..χαχα κ εγω με απολυτηριο θελω να μπω μιλουσα με παιδια εδω φιλε μου,αλλοι σου λενε θα μπεις αλλοι οχι, εγω προσοπικα θα δωσω με 12,500 μορια για μηχανικων,τωρα αν θα μπω μακαρι,,,δεν ξερω κ εγω ποιον να πιστεψω πιστευω πως υπαρχει παραπληροφορηση αλλα η αληθεια ειναι οτι και τα πραγματα εχουν σκουρηνει για να λεμε και την πληρη αληθεια,με τοση ανεργια εξω....εχεις δουλεψει ποτε η τωρα τελειωσες το σχολειο?και εγω εχω δουλεψει μαγειρας ειμαι αλλα δεν παιρνουν παρα μονο σε 2-3 εταιρειες κ εκει δικους τους και επειδη αγαπω τη θαλασσα πολυ θα δωσω αεν...αλλιως θα δουλευα ηδη

fusi0n
20-05-2010, 05:59 PM
αν μπαινουν με 17 αχαχα θα γινει μετσοβειο πολυτεχνειο η ιατρικη η αεν..χαχα κ εγω με απολυτηριο θελω να μπω μιλουσα με παιδια εδω φιλε μου,αλλοι σου λενε θα μπεις αλλοι οχι, εγω προσοπικα θα δωσω με 12,500 μορια για μηχανικων,τωρα αν θα μπω μακαρι,,,δεν ξερω κ εγω ποιον να πιστεψω πιστευω πως υπαρχει παραπληροφορηση αλλα η αληθεια ειναι οτι και τα πραγματα εχουν σκουρηνει για να λεμε και την πληρη αληθεια,με τοση ανεργια εξω....εχεις δουλεψει ποτε η τωρα τελειωσες το σχολειο?και εγω εχω δουλεψει μαγειρας ειμαι αλλα δεν παιρνουν παρα μονο σε 2-3 εταιρειες κ εκει δικους τους και επειδη αγαπω τη θαλασσα πολυ θα δωσω αεν...αλλιως θα δουλευα ηδη

φίλε μου τώρα τελειώνω το μπουρδέλο!!! αλλά είμαι θεωρητική και δεν μπορώ να μπω με πανελληνίες! τεσπά καλή τύχη και σε σένα φίλε! χίλιες φορές να μπει κάποιος που νιώθει παρά κάποιος που παπαγάλισε 6 βιβλία!!!

Roger Rabbit
20-05-2010, 08:56 PM
Και βέβαια μπάινουν άτομα και με 17 και με πολύ παραπάνω.:D

Fusion μίλα λίγο καλύτερα..

PALERMO
20-05-2010, 09:50 PM
ela rogger ego eipa gia thn katwteri vasi ....enooysa oti na nai o katwteros sto 17, fysika kai pernane giati to teleytaio kairo filos mou apo mesa mou xei pei oti aspropyrgo ta misa paidia einai gynaikes ploiarxoi,meta de vriskoun douleies oles,meta menoun etaireies me pontopora xwris dokimous kai meta ayxsanetai to elleima se naytikous,,,,de leo na mhn mpainoun kai teleiws kothonia alla einai k ena epaggelma pou thelei protap ola tsagano kai na sai k na to leei k ligo i psyxi sou,oxi apla na xeis 17 kai 18 meso oro...

unibomb
21-05-2010, 01:33 AM
Πιστευω οτι οντως λογο κρισης πολλοι θα γυρισουν προς το ναυτικο επαγγελμα,αν και δε νομιζω να ειναι καλο αυτο...

Ξερει κανεις ποτε περιπου θα βγει η προκηρυξη τελικα;Κανονικα Μαιο δεν βγαινει;

andrew-seadoo
21-05-2010, 12:34 PM
το οτι μπορει να μπουνε 20-30 ατομα που να χουν 16-19 ΜΟ δν σημαινει οτι θα παει η βαση εκει πανω γιατι τοτε μονο αυτοι οι 20-30 θα ναι μεσα.τωρα αν ανεβει λιγο δν θα χει και μεγαλη διαφορα καπου στο 9 ειναι η βαση.ειναι αδυνατο να υπαρχει τετοια αυξηση.συνηθως οι μεγαλυτερες αποκλισεις που παρατηρουνται ειναι καπου στα 1500 μορια.Τωρα για ενα φιλο που ειπε πως ειναι απο θεωρητικη και δν μπορει να περασει ΝΟΜΙΖΩ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ εχει δικαιωμα να δηλωσει πεδιο εκτος της θεωρητικης ομως εχει μια μειωση 10% στο βαθμο των πανελληνιων.Σορρυ για το εκτος αλλα νομιζω αξιζε ωστε να λυθουν καποιες αποριες.

φανούλα
21-05-2010, 01:12 PM
Για όσους είναι αγχωμένοι μπορούν να δοκιμάσουν και με πανελλήνιες αλλά και με το απολυτήριο!! Άντε και αυτή τη βδομάδα βγαίνει η προκύρηξη!! Κουράγιο παίδες:D;)!!!

cptvlg
22-05-2010, 12:14 PM
Να θυμίσουμε μια διαφορά φέτος: Καταργήθηκε η βάση του 10 για όσους δίνουν μέσω πανελληνίων.
Πριν την καθιέρωση της βάσης του 10, οι θέσεις των ΑΕΝ ήταν κατά 50 % μέσω πανελληνίων. Την πρώτη χρονιά όμως της θέσπισης της βάσης του 10, έμειναν οι μισές θέσεις κενές.
Τις επόμενες χρονιές, το τότε ΥΕΝ, άλλαξε τα ποσοστά για να παίρνει κόσμο που είχε μεν απολυτήριο αλλά όχι 10 σε γενικό βαθμό πρόσβασης

Από φέτος που δεν έχουμε τη βάση του 10, μπορεί και πάλι να ανακατανεμηθούν τα ποσοστά. Επομένως, δηλώνετε στο μηχανογραφικό των πανελληνίων τις ΑΕΝ, όπως και να έχει
Αν τώρα κάποιος είναι από θεωρητική και ΔΕΝ έχει πάρει μαθηματικά γενικής για να ανοίξει 2ο - 4ο πεδίο, θα έχει μόνο τη δυνατότητα με το απολυτήριο, μέσω του μηχανογραφικού του πρώην ΥΕΝ

dimitris cpt
23-05-2010, 03:18 PM
ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΣΑΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..
1)ΕΙΜΑΙ ΜΑΘΗΤΗΣ Α ΛΥΚΕΙΟΥ Κ ΦΕΤΟΣ ΤΕΛΕΙΩΝΩ Κ ΠΑΩ Β ΛΥΚΕΙΟΥ ΕΙΜΕ ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΟΥ 14,5
2)ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ......ΤΙ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΣΤΗΝ Β ΛΥΚΕΙΟΥ?? (ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΠΑΝΕΛΙΝΙΕΣ???) Η ΝΑ ΠΑΩ Β ΕΠΑΛ (ΤΟΜΕΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ)Κ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΙΣ ΑΕΝ???........

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!;)

manos92
23-05-2010, 04:34 PM
ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΕΙ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΒΑΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΑΝ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ

unibomb
23-05-2010, 04:39 PM
ΠΑΙΔΙΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΕΙ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΒΑΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΑΝ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΑΥΤΟ.ΑΠΛΑ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ,ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ.ΕΤΣΙ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΒΑΣΗ ΠΑΛΙ;
ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΠΛΗΡΟΥΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ

dimitris cpt
23-05-2010, 04:42 PM
ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΣΑΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..
1)ΕΙΜΑΙ ΜΑΘΗΤΗΣ Α ΛΥΚΕΙΟΥ Κ ΦΕΤΟΣ ΤΕΛΕΙΩΝΩ Κ ΠΑΩ Β ΛΥΚΕΙΟΥ ΕΙΜΕ ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΟΥ 14,5
2)ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ......ΤΙ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΣΤΗΝ Β ΛΥΚΕΙΟΥ?? (ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΠΑΝΕΛΙΝΙΕΣ???) Η ΝΑ ΠΑΩ Β ΕΠΑΛ (ΤΟΜΕΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ)Κ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΙΣ ΑΕΝ???........

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!:wink:
http://www.nautilia.gr/forum/images/misc1/progress.gif http://www.nautilia.gr/forum/images/buttons1/edit.gif (http://www.nautilia.gr/forum/editpost.php?do=editpost&p=348315)

andrew-seadoo
23-05-2010, 04:46 PM
Το αν θα τα καταφερεις η οχι αυτο εξαρταται κατα κυριο λογο απο εσενα.Λες πως βγαζεις 14.5 αλλα πως το βγαζεις?Σκιζεσαι στο διαβασμα και μεχρι εκει ειναι οι δυνατοτητες σου η εισαι πολυ χαλαρος σκεφτοντας πως εχεις 2 χρονια ακομα?Αν ειναι το πρωτο τοτε η αποψη μου ειναι για επαλ καλυτερα αλλα και εκει μη νομιζεις πως ειναι και πολυ χαλαρα και με λιγο διαβασμα θα βγαζεις τρελους βαθμους.Επιπλεον η β λυκειου παλευεται ομως η γ θελει τρελο σκισιμο αλλα δν ειναι ακατορθωτο να γραψεις πανελληνιες ενα 12-12.5Και ενα τελευταιο αν στη γ λυκειου γενικο προσπαθεις πολυ ομως θα επιβραβευθεις με ενα απολυτηριο καπου στο 16-17.οσοι εχουν τελειωσει γ ξερουν πως μπαινουν οι βαθμοι.Ρωτα και γνωστους σου αν εχεις που εχουν βγαλει λυκειο να σε βοηθησουν στην αποφαση σου αλλα να ξερεις πως ολα εξαρτωνται απο σενα και οτι δινεις παιρνεις.

dimitris cpt
23-05-2010, 06:00 PM
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ Γ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΙΣΗ.......(ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΕΠΑΛ ΘΑ ΠΑΩ)ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ Μ.Ο (15-16)ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!!!

pagos
24-05-2010, 02:49 PM
Καλησπερα και απο μενα.. Ειχα κανει καποιες ερωτησεις πριν λιγο καιρο σχετικα με μυωπια κτλ.
Επεστρεψα εγχειρησμενος με τη μεθοδο PRK και μηδεν μειωπεια πλεον!
Θα ήθελα αν μπορει καποιος απο αυτους που γνωριζουνε και εχουνε εμπειρεία να μου απαντήσουνε σε 2-3 ερωτήματα που πιστεύω πως "καινε" αρκετούς που σκοπέυουνε να μπουνε στο εμπορικο ναυτικό:

(Σχετικα με προκυρηξη δε ρωτάω καν, έχει υπωθεί χιλιες φορες οτι θα βγει ΣΙΓΟΥΡΑ, οποτε ειμαι καθησυχασμενος)

1) Στα ναυτικα εξάμηνα μπορεις να πας σε οποια εταιρια θελεις εσυ? Και αν ναι, οι εταιριες αυτες περιορίζονται σε συγκεκριμενου είδους? ΠΧ μπορεις να παρεις και πλοιο το οποιο θα ειναι μονο Ευρώπη ή ακομη και μονο Ελλάδα? (Γνωριζω πως το τελευταιο ειναι υπερβολικα δυσκολο, απλα ρωταω περι επιλογων και δυνατοτητων)

2) Εχω ακουσει πως ειναι "must" να εχεις λαπτοπ μεσα στο πλοιο για να περναει η ωρα οταν δεν εχεις βάρδια αλλα και να μιλας με τους δικους σου αν εχει Ιντερνετ το πλοιο. Το ερωτημα μου αφορα κυριως το 2ο κομμάτι, ΠΧ ας πουμε οτι παιρνω λαπτοπ μαζι και το πλοιο εχει ιντερνετ, θα μπορω να το χρησιμοποιω μεσω του λαπτοπ ωστε να μιλαω με τους δικους μου? Το εχει κανει κανένας σας αυτό?

3) Τα 6μηνα ταξίδια (αναφερομαι στα εκπαιδευτικά αυτη τη στιγμη μιας και αυτα θα ειναι πρωτα) ειναι δεσμευτικά οτι θα εισαι και τους 6 μήνες πανω στο πλοιο? Και αυτο το ερωτημα το θετω με το εξης σκεπτικο. ΠΧ εισαι σε ενα πλοιο που ειναι μονο ευρωπη, και πιανει λιμάνι για 4-5 μέρες (δε γνωριζω βεβαια αν πιανουν τα πλοια λιμανι για τετια διαστήματα), θα μπορεις να φύγεις να παρεις το αεροπλανο να επιστρεψεις στη πατριδα για 2-3 μέρες ή θα πρεπει να εισαι στο πλοιο ακομη και οταν ειναι αγκυροβολημενο λογο βάρδιας?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Roger Rabbit
24-05-2010, 03:42 PM
Άνοιξε ένα καινούργιο θεματάκι με όπου θα κάνετε οτι ερωτήσεις θέλετε σχετικά με τη σχολή έτσι ώστε να τα βλέπουν και άλλοι, γιατί όπως έχει γίνει το θέμα με τα τόσα μηνύματα είναι αδύνατο να βρείς αυτό που ψάχνεις και συνέχεια θα πρέπει να απαντάμε στα ίδια πράγματα.

cptvlg
25-05-2010, 11:33 AM
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΑΥΤΟ.ΑΠΛΑ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ,ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ.ΕΤΣΙ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΒΑΣΗ ΠΑΛΙ;
ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΠΛΗΡΟΥΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ

Πέρυσι σαν παράδειγμα οι θέσεις ήταν περίπου 1300 και οι αιτήσεις γύρω στις 2700....

mavkos
25-05-2010, 11:34 AM
Καλησπερα και απο μενα.. Ειχα κανει καποιες ερωτησεις πριν λιγο καιρο σχετικα με μυωπια κτλ.
Επεστρεψα εγχειρησμενος με τη μεθοδο PRK και μηδεν μειωπεια πλεον!
Θα ήθελα αν μπορει καποιος απο αυτους που γνωριζουνε και εχουνε εμπειρεία να μου απαντήσουνε σε 2-3 ερωτήματα που πιστεύω πως "καινε" αρκετούς που σκοπέυουνε να μπουνε στο εμπορικο ναυτικό:

(Σχετικα με προκυρηξη δε ρωτάω καν, έχει υπωθεί χιλιες φορες οτι θα βγει ΣΙΓΟΥΡΑ, οποτε ειμαι καθησυχασμενος)

1) Στα ναυτικα εξάμηνα μπορεις να πας σε οποια εταιρια θελεις εσυ? Και αν ναι, οι εταιριες αυτες περιορίζονται σε συγκεκριμενου είδους? ΠΧ μπορεις να παρεις και πλοιο το οποιο θα ειναι μονο Ευρώπη ή ακομη και μονο Ελλάδα? (Γνωριζω πως το τελευταιο ειναι υπερβολικα δυσκολο, απλα ρωταω περι επιλογων και δυνατοτητων)

2) Εχω ακουσει πως ειναι "must" να εχεις λαπτοπ μεσα στο πλοιο για να περναει η ωρα οταν δεν εχεις βάρδια αλλα και να μιλας με τους δικους σου αν εχει Ιντερνετ το πλοιο. Το ερωτημα μου αφορα κυριως το 2ο κομμάτι, ΠΧ ας πουμε οτι παιρνω λαπτοπ μαζι και το πλοιο εχει ιντερνετ, θα μπορω να το χρησιμοποιω μεσω του λαπτοπ ωστε να μιλαω με τους δικους μου? Το εχει κανει κανένας σας αυτό?

3) Τα 6μηνα ταξίδια (αναφερομαι στα εκπαιδευτικά αυτη τη στιγμη μιας και αυτα θα ειναι πρωτα) ειναι δεσμευτικά οτι θα εισαι και τους 6 μήνες πανω στο πλοιο? Και αυτο το ερωτημα το θετω με το εξης σκεπτικο. ΠΧ εισαι σε ενα πλοιο που ειναι μονο ευρωπη, και πιανει λιμάνι για 4-5 μέρες (δε γνωριζω βεβαια αν πιανουν τα πλοια λιμανι για τετια διαστήματα), θα μπορεις να φύγεις να παρεις το αεροπλανο να επιστρεψεις στη πατριδα για 2-3 μέρες ή θα πρεπει να εισαι στο πλοιο ακομη και οταν ειναι αγκυροβολημενο λογο βάρδιας?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Παιδια καλημερα επειδη ετυχε τελευταια να παρακολουθησω μερικες συζητησεις που κανετε θα ηθελα να απαντησω σε καποια πραγματα που ρωτατε αλλα να σας πω και καποια πραγματα.
1)Φιλε μου δεν υπαρχουνε τετοια ονειρεμενα πλοια... Οπου εχει ναυλο το πλοιο και οποτε εκει παει. Δεν παει οπου θελει ο καθενας αλλως θα εισασταν ολοι πλοιοκτητες. Μπορεις να επιλεξεις σε ποια εταιρια θα πας.
2)Οχι φιλε μου δεν ειναι ''must'' οπως λες να εχεις laptop στο καραβι. Εχεις χιλια δυο πραγματα να κανεις. Δεν εχουν ολα τα καραβια internet και αυτα που εχουν λειτουργει με χρονοχρεωση.
3)Κοιτα ακριβως δεσμευτικα δεν ειναι, ειναι στη κριση σου τι θα αποφασισεις εσυ να κανεις. Για να αποφοιτησεις απο τη σχολη πρεπει να εχεις συμπληρωσει 12 μηνες θαλάσσια υπηρεσια αλλιως δεν θα αποφοιτήσεις. Και μια μερα να σου λειπει πρεπει να την κανεις για να αποφοιτησεις.
Ελπιζω να σε βοηθησα. Εμενα ομως ρε παιδια το θεμα μου ειναι αλλο βλεπω σε ολα μα σε ολα σας τα post οτι η ''καϊλα'' σας ειναι το internet δηλαδη θελετε να ταξιδεψετε για να μπαινετε στο facebook και στο καθε facebook εν πλω? Νομιζω και συγχωρεστε με για τον τροπο μου που σας αποπαιρνω αλλα δεν το εχετε παρει και πολυ στα σοβαρα.

pagos
25-05-2010, 11:59 AM
Παιδια καλημερα επειδη ετυχε τελευταια να παρακολουθησω μερικες συζητησεις που κανετε θα ηθελα να απαντησω σε καποια πραγματα που ρωτατε αλλα να σας πω και καποια πραγματα.
1)Φιλε μου δεν υπαρχουνε τετοια ονειρεμενα πλοια... Οπου εχει ναυλο το πλοιο και οποτε εκει παει. Δεν παει οπου θελει ο καθενας αλλως θα εισασταν ολοι πλοιοκτητες. Μπορεις να επιλεξεις σε ποια εταιρια θα πας.
2)Οχι φιλε μου δεν ειναι ''must'' οπως λες να εχεις laptop στο καραβι. Εχεις χιλια δυο πραγματα να κανεις. Δεν εχουν ολα τα καραβια internet και αυτα που εχουν λειτουργει με χρονοχρεωση.
3)Κοιτα ακριβως δεσμευτικα δεν ειναι, ειναι στη κριση σου τι θα αποφασισεις εσυ να κανεις. Για να αποφοιτησεις απο τη σχολη πρεπει να εχεις συμπληρωσει 12 μηνες θαλάσσια υπηρεσια αλλιως δεν θα αποφοιτήσεις. Και μια μερα να σου λειπει πρεπει να την κανεις για να αποφοιτησεις.
Ελπιζω να σε βοηθησα. Εμενα ομως ρε παιδια το θεμα μου ειναι αλλο βλεπω σε ολα μα σε ολα σας τα post οτι η ''καϊλα'' σας ειναι το internet δηλαδη θελετε να ταξιδεψετε για να μπαινετε στο facebook και στο καθε facebook εν πλω? Νομιζω και συγχωρεστε με για τον τροπο μου που σας αποπαιρνω αλλα δεν το εχετε παρει και πολυ στα σοβαρα.

Ευχαριστω για τις απαντησεις σου φιλε μου, οσο για το τελευταιο καταλαβαινω το πως το βλεπεις αλλα πιστευω πως για αρκετους(και εμενα το ιδιο) δεν ειναι θεμα facebook, καμία σχεση, ειναι για να εχεις μια ποιο άμεση και συχνή επαφή με τους δικους σου, ειδικα αν αφηνεις μια κοπελα πισω, το ιντερνετ ειναι μεγαλη ανακουφιση πιστεύω, αυτος ειναι και ο λογος που ρωταω εγω
Οσον αφορα αυτο με τους 12 μηνες που λες, δηλαδη υπαρχει περιπτωση εγω πανω στο 3μηνο για δικους μου λογους να αποφασισω να φύγω απο το πλοιο και να γυρισω Ελλάδα, και μετα να συνεχίσω κανονικα οποτε θέλω σε αλλη εταιρια? οι 3 μηνες θα μετράνε?
και μια αλλη ερώτηση.. Η ακτοπλοοια παιρνει δόκιμους? υπαρχει περιπτωση να βρω πλοιο για το πρωτο εξαμηνο που να μην ειναι και τους 6 μηνες στις 4 γωνιες της Γης? Για τα θαλασσια εξάμηνα με ενδιαφερουνε αυτα κυρίως, οταν αποφοιτήσω δε με ενδιαφερει που θα ειναι το πλοιο, ισα ισα νομιζω πως θα προτιμήσω ποντοπόρο

mavkos
25-05-2010, 12:27 PM
Ευχαριστω για τις απαντησεις σου φιλε μου, οσο για το τελευταιο καταλαβαινω το πως το βλεπεις αλλα πιστευω πως για αρκετους(και εμενα το ιδιο) δεν ειναι θεμα facebook, καμία σχεση, ειναι για να εχεις μια ποιο άμεση και συχνή επαφή με τους δικους σου, ειδικα αν αφηνεις μια κοπελα πισω, το ιντερνετ ειναι μεγαλη ανακουφιση πιστεύω, αυτος ειναι και ο λογος που ρωταω εγω
Οσον αφορα αυτο με τους 12 μηνες που λες, δηλαδη υπαρχει περιπτωση εγω πανω στο 3μηνο για δικους μου λογους να αποφασισω να φύγω απο το πλοιο και να γυρισω Ελλάδα, και μετα να συνεχίσω κανονικα οποτε θέλω σε αλλη εταιρια? οι 3 μηνες θα μετράνε?
και μια αλλη ερώτηση.. Η ακτοπλοοια παιρνει δόκιμους? υπαρχει περιπτωση να βρω πλοιο για το πρωτο εξαμηνο που να μην ειναι και τους 6 μηνες στις 4 γωνιες της Γης? Για τα θαλασσια εξάμηνα με ενδιαφερουνε αυτα κυρίως, οταν αποφοιτήσω δε με ενδιαφερει που θα ειναι το πλοιο, ισα ισα νομιζω πως θα προτιμήσω ποντοπόρο
Οι μηνες θαλλασιας υπηρεσιας σου γραφονται στο ναυτικο φυλλαδιο που εχεις ή θα βγαλεις αλλα δεν ειναι και το καλυτερο πραγμα να φευγεις απο το καραβι ετσι ξαφνικα γιατι η εταιρια το βλεπει καπως και το σημειωνουν στο φακελο σου και για αυτο το λογο μπορει να μην σε ξαναπαρουν ας πουμε, ή μπορει να δει το φακελο σου καποια αλλη εταιρια και να μην σε παρει ουτε αυτη οποτε δεν ειναι και το καλυτερο πραγμα να φευγεις. Και η ακτοπλοια παιρνει δοκιμος αλλα δεν θα στο συνηστουσα. Ο καθε πλοιοκτητης κανει οτι θελει οποτε δεν ξερεις το δρομολογιο του καθε πλοιου.

PALERMO
27-05-2010, 02:58 AM
loipon kyrioi ta neyra mas kourelia me thn prokyrhxsh....fadasteite ti xapia exoume na paroume mexri na vgoun kai t apotelesmata meta...axaxaxa

fusi0n
27-05-2010, 09:04 AM
πες τα ρε φιλε! αμαν πια αυτο το υπουργειο!!!

dimitris cpt
27-05-2010, 01:06 PM
ΠΑΙΔΙΑ Ο ΔΟΚΙΜΟΣ ΕΑΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΠΕΔΕΥΤΙΚΑ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΔΟΚΙΜΟΥ ...ΜΠΟΡΕΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ.....Π.Χ ΣΤΗΝ ΑΚΤΟΠΛΟΙΑ =MINOAN LINES!!!!!

Roger Rabbit
27-05-2010, 01:25 PM
ΠΑΙΔΙΑ Ο ΔΟΚΙΜΟΣ ΕΑΝ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΠΕΔΕΥΤΙΚΑ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΔΟΚΙΜΟΥ ...ΜΠΟΡΕΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗ ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ.....Π.Χ ΣΤΗΝ ΑΚΤΟΠΛΟΙΑ =MINOAN LINES!!!!!

Γιατί να σε έχει μέσα για τα εκπαιδευτικά αν δεν έχει σκοπό να σε κρατήσει.;;

apprentice off
27-05-2010, 02:21 PM
loipon kyrioi ta neyra mas kourelia me thn prokyrhxsh....fadasteite ti xapia exoume na paroume mexri na vgoun kai t apotelesmata meta...axaxaxa

filoi mou phga k rwthsa sthn dekn tmhma B k exw merikous gnwstous ekei sta gyro grafeia k me vohthisan na parw kapoies ploirofories gia thn prokyrhksh.4 me 5 iouniou tha vgei fetos.allazoun k ta pososta.90% me panellhnies k 10% me apolytirio opws htan to 2006 prin thn thespish ths vashs tou 10.oso gia to orio hlikias(epidi ayto me endiaferei amesa logo tou oti eimai 25)tha einai 26 dhl gia osous exoun genhthei apo 1-1-84 k meta.akomh mou eipan oti me thn afksish tou posostou me panellhnies kai meiwsh tou posostou me apolythrio mono tha mpoun oloi me tis panellhnies k ousastika tha meinoun gia osous pane me apolytoirio genikou lykeioy 30 theseis ploiarxon k 30 mhxanikwn peripou k antistixa apo tee k epal 15 kai 15. ara prospathiste stis panelinies poly giati den vlepw na kanoume tipota me to apolytirio

dimitris cpt
27-05-2010, 02:42 PM
ΑΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΞΑΣΦΑΛΗΖΕΙΣ Κ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΣΩΣΤΑ??!!

dimitris cpt
27-05-2010, 02:45 PM
ΟΠΑ ΟΠΑ ΦΙΛΕ ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΦΕΤΟΣ ΑΠΟ ΛΥΚΕΙΟ Γ ΕΠΑΛ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΙΡΙΟ ...ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΩ Κ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΜΕ ΠΑΝΕΛΙΝΙΕΣ???????

fusi0n
27-05-2010, 04:32 PM
ρε παιδια μας δουλευει η κυβερνηση; δηλαδη προτιμα να παιρνει απο πανελληνιες ατομα με 4 και 5 και οχι ατομα με απολυτηριο 17 και πανω;

ελεος δηλαδη ελπζιω ναναι ραδιο αρβυλα ολο αυτο...

dimitris cpt
27-05-2010, 04:37 PM
ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ apprentice off (http://www.nautilia.gr/forum/member.php?u=11737) ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ .....ΥΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ....ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ Κ ΜΕΤΑ (ΠΑΝΕΛΙΝΙΕΣ)????

dimitris cpt
27-05-2010, 04:57 PM
ΚΑΙ ΕΣΥ fusi0n ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ Μ ΤΟΠ ΘΕΜΑ Μ ΠΕΣΜ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.....

fusi0n
27-05-2010, 06:17 PM
φίλε και εγώ φέτος δίνω και περιμένω να βγει η προκηρηξη να μπω με απολυτηριο γιατι ειμαι θεωρητικη :(

PALERMO
27-05-2010, 06:34 PM
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΔΙΟΑΡΒΥΛΑ ΠΟΛΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΟΥΤΕ ΓΙΑ 4 ΚΑΙ 5....ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ Η ΑΕΝ,ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΤΟ ΕΛΛΕΙΜΑ ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΝΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΘΑ ΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ 30% ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΠΕΤΑΤΕ ΚΑΤΙ ΕΔΩ,(ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ) ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙ ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΛΙΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...ΕΣΥ FUSION ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΣΑΙ Χ***ΚΕΣ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΟΠΩΣ Ο ΑΛΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 24 ΚΑΙ 25,ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΤΟΥΣ ΚΤΛ. ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ.30 ΛΕΕΙ ΚΑΙ 30...ΠΩΠΩ ΘΑ ΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΑΝ ΑΠΟ ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ ΚΤΛ?ΑΝΤΕ ΡΕ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ,ΜΟΝΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

panosL
27-05-2010, 07:14 PM
As elpisoume na mhn alhtheyei ayto..Gremizei oneira pollwn paidiwn..
To lathos tou ypourgeiou einai oti eprepe na to eixe anakoinwsei nwritera wste na prolavoun na kanoun ta xartia tous to flevarrh gia tis panellhnies osoi ithelan.....Ligh organwsh den vlapei se aythn th xwra.

*syggnwmh gia tous latinikous xarakthres,vriskomai se ypologisti pou den exei ellhnika.

manos92
27-05-2010, 07:28 PM
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΒΑΣΗ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ

PALERMO
27-05-2010, 07:30 PM
ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΕΙ....ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΝΑ ΔΙΝΑΜΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ,ΑΛΛΑ ΜΠ****ΛΟ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΟ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ?ΠΟΥ?ΕΝ ΚΑΙΡΩ ΚΡΙΣΗΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΑΥΤΙΚΟΥΣ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΠΛΗΡΩΜΑΤΑ?ΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠ****ΛΟ ΚΑΠΟΤΕ...ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΑΕΝ ΑΝ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΣΤΗΝ ΑΚΤΗ ΜΙΑΟΥΛΗ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ?ΕΓΩ ΜΑΓΕΙΡΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΜΠΑΡΚΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΕΣΤΩ ΣΤΑ 24-25. ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΝΑΙ 40?ΤΙ?ΑΣ ΒΓΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΘΕ ΕΦΟΠΛΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ 10.000 ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΟ ΞΕΜΠΑΡΚΟ...ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΑ ΠΛΟΙΑ ΜΑΙΜΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑΛΙΜΠΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ....ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑ(ΣΤΗΜΑ)...:mad:

Cretaner
27-05-2010, 07:52 PM
Γεια σας , διαβαζω εδω πολυ καιρο το forum και βοηθατε πολυ .

Ειμαι μαθητης γ' λυκειου και εχω πρωτη επιλογη ΑΕΝ για πλοιαρχος.
Αν και μαθητης του 17 δεν τα εχω παει καλα στις πανελληνιες και σκοπευα να δηλωσω με απολυτηριο μιας και εχω 18,5 μεχρι τωρα και αντε να παει 16,5 το απολυτηριο + το lower = 17500 περιπου μορια για τη κατηγορια μου. Αν ομως ισχυσει αυτο το περι 90% απο πανελληνιες δεν εχω καμια σχεδον πιθανοτητα να παω στη σχολη που θελω.

Με πανελληνιες περναω σιγουρα με 9500-10000 μορια που θα βγαλω αλλα ΔΕΝ εχω δηλωσει στο χαρτι που σημπληρωσαμε το Φεβρουαριο τις ΑΕΝ . Ακουσα οτι περα απο τη δηλωση του ειδικου μαθηματος , οι δηλωσεις σχολων ηταν απλα για να δουν τι ζητηση υπαρχει για στρατιωτικες ,αεν και τεφαα. Μου ειπαν οτι μπορω να δηλωσω ΑΕΝ στο μηχανογραφικο και να κανω την αιτηση στη σχολη χωρις κανενα προβλημα αλλα δεν ειμαι και τοσο σιγουρος γι'αυτο. Γνωριζει κανενας τιποτα παρομοιο απο προηγουμενα χρονια?

Στις στρατιωτικες μαλιστα που η δηλωση στις σχολες εγινε απριλιο, βγηκε αποφαση οτι οσοι δεν το ειχαν δηλωσει το φεβρουαριο μπορουσαν να στειλουν την αιτηση και αυτοι. Ισχυει κατι τετοιο και για τις ΑΕΝ ? Ειναι κριμα να μη περασω επειδη δε το δηλωσα κατα λαθος το φεβρουαριο.

Αν δε παρουν τοσα ατομα με απολυτηριο οπως τα προηγουμενα χρονια ολοκληρος ο προγραμματισμος μου πηγε στραφι γιατι στηριζομουνα στο απολυτηριο.

Αντε να βγει αυτη η προκυρηξη να δουμε τι θα κανουμε. Το yen.gr το εχω κανει αρχικη σελιδα !!!

manos92
27-05-2010, 08:20 PM
ΦΙΛΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΑΕΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΣΤΑΛΘΗΚΕ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ

panosL
27-05-2010, 08:23 PM
ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΕΙ....ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΝΑ ΔΙΝΑΜΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ,ΑΛΛΑ ΜΠ****ΛΟ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΟ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ?ΠΟΥ?ΕΝ ΚΑΙΡΩ ΚΡΙΣΗΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΑΥΤΙΚΟΥΣ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΑ ΠΛΗΡΩΜΑΤΑ?ΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠ****ΛΟ ΚΑΠΟΤΕ...ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΑΕΝ ΑΝ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΣΤΗΝ ΑΚΤΗ ΜΙΑΟΥΛΗ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ?ΕΓΩ ΜΑΓΕΙΡΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΜΠΑΡΚΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΕΣΤΩ ΣΤΑ 24-25. ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΝΑΙ 40?ΤΙ?ΑΣ ΒΓΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΘΕ ΕΦΟΠΛΙΣΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ 10.000 ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΣΕ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΟΣΜΟ ΞΕΜΠΑΡΚΟ...ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΓΕΜΙΣΕΙ ΤΑ ΠΛΟΙΑ ΜΑΙΜΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑΛΙΜΠΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ....ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑ(ΣΤΗΜΑ)...:mad:
+10000000000000!!!!!!!!!!!

Mks
27-05-2010, 08:26 PM
plaka mou kanete 90% me panelinies kai 10% me apolutirio kai to lene twra?
mporusa na dhlwsw na 3anadwsw panelines kai na mpw aneta mias kai dn einai kai h vash tou 10 alla perhmena thn prokuriksh mias kai exw 15 apolutirio advance agglika kai poluteknos an dn mpw me ta toruna dedomena 90%-10% ilikrina eimaste gia ton... bye

PALERMO
27-05-2010, 08:40 PM
ΠΕΣ ΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΑΠΟΥ .....ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΣΤΕ 18 ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΑΝ ΑΚΟΜΑ Κ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΣΤΕ ΦΡΕΣΚΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ,ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΝΑ ΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠ*****ΛΟ ??? AKOYSTE RE PARAPLHROFORHSH... ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ 10 ΑΤΟΜΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΠΡΟΙΟΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΕΝΟΣ ΛΑΚΑΜΑ ΤΟΥ THREAD ΠΟΥ ΠΟΣΤΑΡΗΣΕ ΜΙΑ Μ***ΚΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΕ....ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΤΣΑΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ

fusi0n
27-05-2010, 09:23 PM
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΤΡΩΚΤΙΚΟ ΞΕΡΩ ΓΩ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΛΚ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΑΝ Η ΠΡΟΚΗΡΗΞΗ ΒΓΑΙΝΕΙ 5-6 ΙΟΥΝΙΟΥ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΩΡΑ....

fusi0n
27-05-2010, 09:50 PM
to ekana !

http://troktiko.blogspot.com/2010/05/o_2684.html

χωθείται και σεις να μαθευτεί και να μην τους περάσει!!!

manos92
27-05-2010, 10:51 PM
ΠΑΙΔΙΑ ΔΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ ΕΓΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ 10000 ΜΟΡΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΚΑΙ ΒΟΛΕΥΤΙΚΑΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ

Mks
28-05-2010, 12:22 AM
ΠΑΙΔΙΑ ΔΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ ΕΓΩ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ 10000 ΜΟΡΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΚΑΙ ΒΟΛΕΥΤΙΚΑΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ

Μακαρη ΑΛΛΑ δεν ειναι ετσι απλα.

PALERMO
28-05-2010, 12:31 AM
ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ 6000 ΚΑΙ ΜΕ 5000 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΕ 12500 ΚΑΙ 13000 ΜΟΡΙΑ??? ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΤΟ "ΤΡΩΚΤΙΚΟ" ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΝΑΙ ΜΑ***ΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΘΕΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΤΑΞΕ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΣ "ΒΟΜΒΑ" ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΣΤΡΑΤΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΕΓΕ "Ο ΤΑΔΕ ΕΙΠΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΗΣΗ,ΜΕΤΑ ΕΡΧΟΤΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΑΛΙ Κ ΕΛΕΓΕ "Ο ΤΑΔΕ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ"ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΕΡΧΟΤΑΝ Κ ΕΛΕΓΕ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΠΕΡΕ ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ ΑΝΕΥ ΕΞΑΡΤΗΣΗΣ" ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕ ΠΕΡΣΥ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΥΝ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΤΩ ΤΟΥ 9000 ΜΟΡΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΕΡΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΥΣ ΝΑΥΤΙΚΟΥΣ,ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΤΑΝ ΝΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΑΛΙΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΑΙΤ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΚΤΛ ΝΑ ΛΕΝΕ"ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΜΠΕΙΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ" ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΑΚΑΘΕΚΤΕΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ...ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΑΕΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ,ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΚΟΜΜΩΤΡΙΕΣ Η' ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΛΕΩ ΕΥΓΕΝΙΚΑ...ΣΚΕΥΤΕΙΤΕ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΤΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ , ΔΕΝ ΣΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΝΤΟΠΟΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΑΛΗΚΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΕΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΝ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΙΩΝΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΠΟΤΕ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΘΕΣΕΙΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΩΝ ΝΑΥΤΙΚΩΝ...ΑΣ ΜΠΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΑ.ΜΗΝ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΞΕΤΕ ΚΤΛ ΜΕΡΙΚΟΙ/ΕΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ADD FACEBOOK Johnnie Stallone ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΑΛΟΝΕ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΠΡΩΤΥΠΟ ΤΗΣ ΑΕΝ.ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΤΙ ΑΚΟΥΤΕ Η ΟΤΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ

manos92
28-05-2010, 01:05 AM
[QUOTE=PALERMO;350360]ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ 6000 ΚΑΙ ΜΕ 5000 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΜΕ 12500 ΚΑΙ 13000 ΜΟΡΙΑ??? ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΤΟ "ΤΡΩΚΤΙΚΟ" ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΝΑΙ ΜΑ***ΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΘΕΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΤΑΞΕ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΣ "ΒΟΜΒΑ" ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΣΤΡΑΤΟ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΕΓΕ "Ο ΤΑΔΕ ΕΙΠΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΕΞΩ ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΗΣΗ,ΜΕΤΑ ΕΡΧΟΤΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΑΛΙ Κ ΕΛΕΓΕ "Ο ΤΑΔΕ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ"ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΕΡΧΟΤΑΝ Κ ΕΛΕΓΕ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΠΕΡΕ ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ ΑΝΕΥ ΕΞΑΡΤΗΣΗΣ" ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΜΕ ΠΕΡΣΥ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΥΝ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΤΩ ΤΟΥ 9000 ΜΟΡΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΕΡΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΥΣ ΝΑΥΤΙΚΟΥΣ,ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΤΑΝ ΝΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΑΛΙΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΑΙΤ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΚΤΛ ΝΑ ΛΕΝΕ"ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΜΠΕΙΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ" ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΑΚΑΘΕΚΤΕΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ...ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΑΕΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ,ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΚΟΜΜΩΤΡΙΕΣ Η' ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΛΕΩ ΕΥΓΕΝΙΚΑ...ΣΚΕΥΤΕΙΤΕ ΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΤΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ , ΔΕΝ ΣΑΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΝΤΟΠΟΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΑΛΗΚΑΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΕΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΝ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΙΩΝΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΠΟΤΕ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΘΕΣΕΙΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΩΝ ΝΑΥΤΙΚΩΝ...ΑΣ ΜΠΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΑ.ΜΗΝ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΞΕΤΕ ΚΤΛ ΜΕΡΙΚΟΙ/ΕΣ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ADD FACEBOOK Johnnie Stallone ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΑΛΟΝΕ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΠΡΩΤΥΠΟ ΤΗΣ ΑΕΝ.ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΤΙ ΑΚΟΥΤΕ Η ΟΤΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ[/QUOTE

ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ ΑΝ ΕΧΕΙΣ 12500 ΜΟΡΙΑ ΜΠΕΣ ΜΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ 6000 ΜΟΡΙΑ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΑΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΑΠΟ 12 13

PALERMO
28-05-2010, 01:15 AM
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΑ 24 ΚΑΙ 25 ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ ΓΙ ΑΥΤΑ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΗΝ ΟΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ,ΜΟΥ ΠΑΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΡΕ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ.ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΙΟΣ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 13000...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 1000 ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ Κ ΣΕΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΕ ΚΑΡΑΒΙ?ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΧΕ ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΟΒΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ...ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΙΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ,ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ Η' ΘΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ?ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΧΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΞΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΡΑΔΙΟΑΡΒΥΛΑ?ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΩ ΠΡΙΝ ΔΩ ΤΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΗ ΒΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΙΟΛΑΣ,ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΚΟΡΠΙΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΩ ΚΤΛ. ΟΤΙ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΛΗΘΙΝΑ ΜΟΝΟ....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗ

manos92
28-05-2010, 03:10 AM
ΦΙΛΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΟΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΟΡΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΩΣΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΕΣΕΝΑ Η ΟΠΟΙΟΔΙΠΟΤΕ ΑΣ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΕΛΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΧΘΕΙΣ ΟΣΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ

PALERMO
28-05-2010, 04:03 AM
ΟΙ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝΤΑ ΡΕ ΑΓΟΡΙ...ΕΙΝΑΙ Κ ΘΕΜΑ ΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ,ΣΕ ΠΟΝΤΟΠΟΡΟ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΩΝ ΑΛΛΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟ,ΕΙΧΑ ΓΝΩΣΤΟ ΠΟΥ ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΜΕ ΔΟΚΙΜΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΑΖΙ...ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΛΕΙΝΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΜΠΙΝΑ ΤΗΣ...ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΜΠΟΡΟΥΝ Ν'ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΚΤΟΠΛΟΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΑ ΚΑΛΛΙΣΤΑ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ...ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΤΙ ΤΗΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ.Α ΑΝ ΠΑΣ ΠΟΤΕ ΚΕΣΕΝ,ΘΑ ΔΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ Α ΚΑΙ Β ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΤΟ.ΑΝΘΥΠΟΠΛΟΙΑΡΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ...ΑΣΧΕΤΟ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΟΛΟΙ ΛΕΜΕ ΑΛΛΑ ...ΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΜΟΝΟ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ ....ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΤΡΑΤΟ,ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΗ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΔΥΝΑΤΟ ΣΩΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ...Η ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ,ΜΠΗΚΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΕ "ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙΤΕ ΑΕΝ,ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΒΥΣΜΑΤΑ ΚΤΛ" ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΓΡΑΦΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ "Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΠΟΤΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΑΕΝ?" ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ ΑΧΑΧΑ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΩΡΑ

dimitris cpt
28-05-2010, 08:41 AM
ΟΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ ΥΣΧΙΣΕΙ ΑΥΤΗ Η( ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΙΛΑ) ΤΟΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΙ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ.....ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΜΕ ΠΑΝΕΛΙΝΙΕΣ!!!ΣΩΣΤΑ???

fusi0n
28-05-2010, 09:46 AM

ΩΡΑΙΑ ΦΙΛΕ ΜΑΘΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ Π ΕΙΝΑΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ

manos92
28-05-2010, 10:36 AM
ΦΙΛΕ ΠΑΛΕΡΜΟ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΥΠΑΚΙ ΓΕΝΙΚΕΥΣΕΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΟΔΗΓΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΚΑΙ ΙΚΑΝΟΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΦΥΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΟΣΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟΥΣ ΦΙΛΕ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΩ ΟΛΟΙ ΠΟΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΡΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΚΡΗ ΗΛΙΚΙΑ

Νικόλας
28-05-2010, 11:55 AM
βρε παιδιά η βάση ξέρετε πόσο είναι ??
απάνω απο 9.200 δεν θα είναι !μην σας πω ότι φέτος μπορεί να πέσει
με ένα μέτριο διάβασμα και μια καλή προσπάθεια θα μπείτε από πανελλήνιες και θα είναι και σίγουρο 10000000%
τι προτειμάτε να περιμένετε την προκύρηξη και να είστε στο 50-50 ή να πάτε από πανελλήνιες που η βάση δεν είναι ποια τόσο τρομακτική
άσε που αν ισχύει αυτά που είπε ένας φίλος για να μπείτε με απολυτίριο φέτος δύο περιπτώσεις υπάρχουν
1.να έχτε ένα πολύ καλό βαθμό και αγγλικά
2. σας αφήνω να μαντέψετε :mrgreen:

dimitris cpt
28-05-2010, 12:16 PM
ΦΙΛΕ ΝΙΚΟΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΙΠΕΣ..ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΦΕΤΟΣ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΤΗΝ Α ΛΥΚΕΙΟΥ Κ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΤΡΕΛΑ Γ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ....ΛΕΣ ΝΑ ΣΙΝΕΧΕΙΣΩ ΣΤΟ ΛΥΚΕΙΟ Ν ΔΟΣΩ ΠΑΝΕΛΙΝΙΕΣ Η ΝΑ ΠΑΩ ΕΠΑΛ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ (Ο ΒΑΘΜΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΕ 15 ΠΕΡΙΠΟΥ)!!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

manos92
28-05-2010, 12:30 PM
ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΥΝΔΙΝΕΨΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ

dimitris cpt
28-05-2010, 12:37 PM
NAI MANO KAI EGW AUTO EXW SKEFTEI ALLA THA T KATAFERO ME PANELINIES ????!!!